Kolejny więzień próbował popełnić samobójstwo? Radio ZET: miał zeznawać w tej samej sprawie co Kostecki

Jak informuje Radio ZET, tydzień po śmierci boksera Dawida Kosteckiego w Rzeszowie kolejny osadzony próbował popełnić samobójstwo. Miał zeznawać w tej samej sprawie co Kostecki.
Zobacz wideo

Do śmierci pięściarza Dawida Kosteckiego doszło w piątek, 2 sierpnia w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Kostecki miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Nie udało się go uratować. Zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok mężczyzny wykluczyła udział osób trzecich, potwierdzając, że bokser popełnił samobójstwo. Rodzina domaga się jednak ponownej sekcji zwłok. 

Bokser odbywał karę 5 lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Miał zeznawać w związku z  procesem oskarżonego o rozbój Tomasza G.

Kostecki w 2012 r. ujawnił na Facebooku proceder współpracy policjantów CBŚ z Rzeszowa z braćmi R. - pochodzącymi z Ukrainy właścicielami lokalnych agencji towarzyskich. Jej klientami mieli być politycy.

Jak informuje Radio ZET, w piątek samobójstwo próbował popełnić jeden z osadzonych w zakładzie karnym Rzeszowie - wcześniej osadzony był tam też Kostecki. Mężczyzna został powstrzymany przez współwięźniów. Nie odniósł obrażeń. Trafił na oddział psychiatryczny krakowskiego szpitala.

Radio ZET informuje, że mężczyzna miał zeznawać w tej samej sprawie, co Dawid Kostecki

DOSTĘP PREMIUM