Tajemnicze kulisy śmierci Kosteckiego. "Wymiar sprawiedliwości nie będzie chciał drążyć tej sprawy"

- To nie tylko kwestia "niewygodności" politycznej, ale też przyznania się do pewnej nieskuteczności. Policja nigdy nie będzie chciała upublicznić wyników badań kontroli wewnętrznej - mówił w TOK FM Piotr Niemczyk, były zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa.
Zobacz wideo

Nie milkną komentarze po śmierci byłego boksera Dawida Kosteckiego, który był kluczowym świadkiem ws. afery podkarpackiej. Jak poinformowała prokuratura, popełnił samobójstwo w celi.  To dzięki niemu w 2016 r. został rozbity przestępczy układ pomiędzy policjantami z rzeszowskiego CBŚ a braćmi R., którzy zajmowali się handlem ludźmi i czerpali korzyści z prostytucji. W tle zaś są nagrania z prowadzonych przez nich agencji towarzyskich, na których mają pojawiać sięsię m.in. politycy PiS-u.

W poniedziałek "Gazeta Wyborcza" napisała, że prokurator, który pierwszy oglądał ciało Dawida Kosteckiego, odkrył dwa maleńkie - jak po igle - nakłucia na szyi Kosteckiego. Podejrzewał, że mógł zostać najpierw odurzony, a potem uduszony, tak, by wyglądało to na samobójstwo. Podczas sekcji zwłok, jak donosi “Wyborcza”, tych śladów nie zbadano.

- Moim zdaniem wymiar sprawiedliwości nie będzie chciał drążyć tej sprawy. To nie tylko kwestia "niewygodności" politycznej, ale też przyznania się do pewnej nieskuteczności. Policja nigdy nie będzie chciała upublicznić wyników badań kontroli wewnętrznej, bo one będą strasznie kompromitujące. Jeżeli znaczna część funkcjonariuszy CBŚ była na payrollu mafii, to żadna służba przecież nie będzie chciała się do tego przyznać - mówił w TOK FM Piotr Niemczyk, były zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa.

Ludzie zaczną się bać

Zdaniem specjalisty ds. bezpieczeństwa, wiedzę na temat kulis afery podkarpackiej poznamy w przyszłości dzięki reporterom. Tym bardziej, że wiedzę o sprawie musi mieć dość duża liczba osób. 

- Myślę, że ludzie zaczną się bać. Będą tacy, którzy pomyślą, że skoro za zeznawanie będzie im groziła śmierć, to od razu opowiedzą wszystko co wiedzą dziennikarzom, żeby nie było potrzeby ich zabijać - tłumaczył. 

Dodał też, że najprawdopodobniej śmierć Kosteckiego bezpośrednio łączy się z aferą podkarpacką.

- Jest mi trudno sobie wyobrazić, że dosyć twardy facet ze zorganizowanej grupy przestępczej nagle dostał wyrzutów sumienia. Nawet jeżeli nie został zamordowany, to być może został zaszczuty - zauważył Piotr Niemczyk. 

Pobierz aplikację TOK FM i słuchaj na smartfonie!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Tajemnicze kulisy śmierci Kosteckiego. "Wymiar sprawiedliwości nie będzie chciał drążyć tej sprawy"
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 16 razy 16

  Maja sie przyznac ze morduja niewygodnych swiadkow?

 • el.pistolero

  Oceniono 18 razy 16

  Teraz, namówienie jakiekolwiek przestępcy na współpracę z policją będzie graniczyło z cudem. Brawo PiSiory! Przypuszczam, że właśnie o to wam chodziło.

 • zerozer52

  Oceniono 14 razy 14

  Sku...syny PiSowskie już zastraszają naród.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 15 razy 13

  A ojciec chrzestny Jarek Capone ksywa Kaczka zaciera rece. Szambo nie wyjdzie na jaw

 • siekier35

  Oceniono 11 razy 9

  ktoś dobrze władający piórem mógłby książkę napisać o całej masie tych 'samobójstw"
  dziwnych,bo zawsze związanych z wałkami władzy i mundurówki

 • Jacek Andrzejczyk

  Oceniono 12 razy 8

  Nie chcą drążyć tematu bo to było zabójstwo a nie samobójstwo góra dokładnie to wie i nic nie zrobją bo zatym stoją wysoko postawieni urzędnicy wielkie szambo wybiło takie rzeczy tylko w polsce.

 • z.04.2019

  Oceniono 7 razy 7

  To nie jest wymiar sprawiedliwości, Ziobro ministrem ,na miejscu Jakiego ktoś -Kaleta?- już siedzi, w każdym razie kumple z jednej partii. A tu jest jeszcze sprawa Kuchcińskiego. Będą milczeli jak w sprawie srebrnego dewelopera milczy prokuratura tegoż Ziobry.

 • swieta-panienka

  Oceniono 3 razy 3

  Prokurator już nie drąży, bo nie chce popełnić samobójstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX