Napad na taksówkarza w Pruszkowie. 17-latek zastraszył go nożem, a 16-latka zabrała pieniądze

On zastraszył taksówkarza nożem, ona zabrała pieniądze. W taki sposób dwoje nastolatków okradło kierowcę. Cały rozbój nagrała kamera w taksówce. Napastnicy są już rękach policji.
Zobacz wideo

Do napadu na taksówkarza doszło w środę w Pruszkowie na jednym z parkingów. - W trakcie rozliczania płatności 17-letni pasażer wyjął nóż, którym zastraszył kierowcę, a następnie zażądał pieniędzy. Obecna w pojeździe 16-letnia pasażerka zabrała pokrzywdzonemu pieniądze – informuje stołeczna policja.

Całe zdarzenie nagrała kamera wewnątrz taksówki.  Na nagraniu widać dwoje młodych ludzi podróżujących taksówką; gdy zbliżają się do celu, taksówkarz podaje cenę za kurs. Wówczas nastolatek pyta kierowcę, czy będzie miał wydać ze stu złotych. Gdy kierowca sięga do portfela, chłopak chwyta go za gardło, przystawiając nóż. "Bierz pieniądze!" - krzyczy do dziewczyny. Następnie oboje uciekają.

Film błyskawicznie "rozszedł" się w mediach społecznościowych z apelem o pomoc w złapaniu napastników.

Jak informuje policja, dwójka nastolatków po napadzie próbowała uciec pociągiem do Katowic. - Dwie godziny od napadu oboje zostali zatrzymani na stacji PKP w Opocznie – czytamy w komunikacie.

Nastolatkowie usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W piątek Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek prokuratury aresztował 17-latka na trzy miesiące. 16-latka trafiła do schroniska dla nieletnich.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM