Episkopat apeluje do rodziców ws. edukacji seksualnej. "Czujność i roztropność"

"Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych zajęciach z edukacji seksualnej, wykraczających poza podstawy programowe bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów" - czytamy w apelu do rodziców, który przygotował przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Mendyk.
Zobacz wideo

Jak wyjaśnia Polska Agencja Prasowa, której przekazano dokument, apel Episkopatu Polski  został skierowany do rodziców "w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy dodatkowych zajęć w placówkach oświatowych". "Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje" – zwraca się do rodziców i opiekunów prawnych bp Marek Mendyk. I apeluje  "o czujność i roztropność".

"Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów" – zaznacza przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP. 

Podkreśla też, iż rodzice lub opiekunowie prawni mogą składać w szkołach specjalne oświadczenie. "W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie" – czytamy w apelu. Episkopat na stronie internetowej udostępnia też wzór takiego oświadczenia. 

Czytaj też: Sekretarz stanu z PiS nie widzi potrzeby edukacji seksualnej w szkołach. "Pani taką miała?">>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (24)
Episkopat apeluje do rodziców ws. edukacji seksualnej
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 10 razy 10

  Drodzy rodzice, edukacja seksualna to złe. Przez nią być może wasze dziecko nie usiadzie na kolanach księdza dobrodzieja. To ona (ta edukacja) będzie winna, jak konkubent czy inny wujek zechce w nocy ogrzać albo "pomiziać". To ona moze sprawić, że wasze nastoletnie córki będą czekały na pierwszą ciążę do dorosłego wieku. Strzeżcie się! Przecież lubicie, jak ksiądz przytula chłopca, poszukującego miłości czy "przyjaciel rodziny" uszczęśliwia dziewczynkę jej "pierwszym razem".

 • west500

  Oceniono 10 razy 10

  Przypominam również, że żeby zapisać dziecko na lekcję religii należy złożyć takie oświadczenie, niezgodne z prawem jest zapisywanie dzieci przez szkołę i składanie rezygnacji przez rodziców

 • hipo krater

  Oceniono 10 razy 10

  Zajmijcie się lepiej swoimi poukrywanymi dziećmi, patałachy i hipokryci , którym zgotowaliscie los w ukryciu i rozwój bez kontaktu z ojcem. Wstydu, k Analie , nie macie.

 • Adam Hernes

  Oceniono 9 razy 9

  Wszystkim którzy tak bardzo walczą z rzetelną edukacją seksualną chciałbym powiedzieć że wasze dzieci bez niej same się doedukują. Tylko czy chcecie by zdobywały tę wiedzę od kolegów i twardej pornografii w internecie?

 • realizmforte2

  Oceniono 8 razy 8

  "Zanik tzw. „powołań kapłańskich" w Zachodniej Europie wystąpił właśnie na skutek uświadomienia młodym mężczyznom, że brak pociągu seksualnego do dziewczynek to żadne „powołanie kapłańskie" czy „dar od Boga" ale najzwyklejszy i naturalny homoseksualizm, który należy przeżyć na swój sposób. Gwoździem do trumny „powołań" w Europie stało się więc przyznanie praw gejom do legalizacji swoich związków w jej poszczególnych krajach. W efekcie młody gej nie musi na Zachodzie już kryć się po klasztorach ze swoją homoseksualnością, tylko po prostu tworzy legalny związek gejowski z drugim facetem w majestacie prawa cywilnego.

  Stąd w Polsce, która dostarcza najwięcej materiału na „księży" i „zakonników" wprowadzenie powszechnego uświadamiania seksualnego w szkołach oraz przepędzenie „katechetów" z polskich szkół w efekcie pozbawiłoby Watykan dopływu świeżej, młodej, męskiej i polskiej krwi. Dlatego Watykan broni się przed tym i robi wszystko, aby przez swoją agenturę umieszczoną w polskim parlamencie nie dopuścić do powszechnego uświadamiania seksualnego polskiej młodzieży."
  patrz ; Watykan przeciwko uświadamianiu seksualnemu...

 • Renata Wiorkowska Wadelek

  Oceniono 8 razy 8

  To trzeba być bezczelnym sami z obciążeniem nadużyć seksualnych mówią co ludzie mają robić. A ciemny lud to łyka.

 • aldisek

  Oceniono 7 razy 7

  Kochani księża, RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI !!!!!!

 • dima dimo

  Oceniono 7 razy 7

  Oddam głos w wyborach na tą partię która odsunie tą sekte od państwowych pieniędzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX