Prokuratura potwierdza: mężczyzna zaginiony na jeziorze Kisajno to Piotr Woźniak-Starak

Służby wznowiły w poniedziałek rano na jeziorze Kisajno poszukiwania 39-letniego mieszkańca Warszawy, który w niedzielę rano wypadł z motorówki. Prokuratura poinformowała, że poszukiwanym jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.
Zobacz wideo

Poszukiwania trwają drugą dobę. Dziś ( w poniedziałek) rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny potwierdził, że osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak

Jak powiedziała asp. Iwona Chruścińska z policji w Giżycku, po porannej naradzie w poniedziałek służby wznowiły poszukiwania. W akcji uczestniczą policyjni wodniacy z Giżycka i Mrągowa, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Giżycka ze specjalistycznym sprzętem - sonarem, robotem. Do poszukiwań włączeni zostali płetwonurkowie oraz policyjna łódź z sonarem.

"Skupiamy się na poszukiwaniach na wodzie. Sytuacja jest dynamiczna; zakres działań jest rozszerzany i włączane są kolejne jednostki - dodała Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Trwająca w niedzielę od wczesnego rana akcja poszukiwawcza została wstrzymana przed godz. 21 z powodu zapadnięcia zmroku.

- O godz. 4 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo - powiedział PAP mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Zdaniem policjanta rzeczy pozostawione na motorówce, która miała wyłączony silnik, wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Jak dodał, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, w trakcie których policjanci znaleźli na brzegu jeziora jedną osobę.

- Była to kobieta, która sama dopłynęła do brzegu. Poinformowała ona, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna. Od tej pory trwają jego poszukiwania - mówił Jackowski.

Według niego odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie.

Piotr Wożniak-Starak - sukcesy w branży filmowej

39-letni Piotr Woźniak-Starak to producent filmowy. Jest synem Jerzego Staraka, jednego z najbogatszych Polaków, do którego należy m.in. Polpharma.

Piotr Woźniak-Starak w 2007 roku założył studio Watchout  które stoi za powstaniem obsypanych nagrodami "Bogów" w reż. Łukasza Palkowskiego z Tomaszem Kotem w roli głównej czy "Sztuki kochania" z Magdaleną Boczarską. 

Pobierz aplikację i słuchaj na smartfonie

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM