Burze z gradem na wschodzie i południu Polski. Ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenia II stopnia dla części województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Jak ostrzega IMGW, w porywach wiatr może osiągnąć 90 km/h. Ostrzeżenia I stopnia wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego.
Zobacz wideo

Prognozy IMGW mówią o tym, że opady mogą osiągnąć 30-40 mm, lokalnie do 50 mm. Burzom towarzyszyć będzie silny wiatr.

W poniedziałek Polska jest w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód bardzo wolno przemieszcza się falujący front atmosferyczny. Przeważająca część kraju znajduje się w bardzo ciepłym i wilgotnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, od zachodu, za frontem, napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W poniedziałek na Podkarpaciu zachmurzenie na ogół małe i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Możliwy grad. 

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu i zachodzie przelotne opady deszczu. Na terenach podgórskich Karpat możliwe burze. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. do 27 st., nad morzem od 21 st. do 24 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

TOK FM PREMIUM