Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego chcą ponownej sekcji zwłok

Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego czekają na decyzję prokuratury i pozwolenie na przeprowadzenie ponownej sekcji zwłok boksera. I informują - że na razie - odmówiono im dostępu do akt.
Zobacz wideo

Ciało pięściarza znaleziono na początku sierpnia w celi aresztu śledczego Warszawa - Białołęka. Zdaniem prokuratury popełnił samobójstwo - a potwierdzić to miała sekcja zwłok.

Rodzina nie wierzy w tę wersję . Zdaniem mecenasa Jacka Duboisa - na ciele zmarłego są ślady wskazujące na udział w jego śmierci osób trzecich. Dlatego pełnomocnicy rodziny Kosteckiego - w oczekiwaniu na decyzję prokuratury przygotowali hipotezę opracowaną z biegłymi lekarzami. Zakłada ona że obrażenia na ciele boksera świadczą o tym, że szarpał się i miał na ciele obrażenia wskazujące na to, że się bronił. - To są typowe obrażenia, które właśnie mogły powstać w wyniku takiej interakcji, czyli trzymania osoby, która była duszona - mówi mecenas Dubois. 

Dawid Kostecki - który sam odsiadywał 5 letni wyrok - miał być świadkiem w sprawie dotyczącej afery obyczajowej na Podkarpaciu. I powiązań funkcjonariuszy policji z właścicielami agencji towarzyskich. Tropy sprawy - według mediów - prowadzą do najwyższych polityków PiS-u.

Dziś w tej sprawie odbyło się posiedzenie zespołu śledczego PO. Opozycja zamierza skierować apel do premiera, aby ten osobiście objął nadzorem sprawę dotyczącą afery podkarpackiej.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego chcą ponownej sekcji zwłok
Zaloguj się
 • wlaki100

  Oceniono 5 razy 3

  Trudno uwierzyć, że przypadkiem jednocześnie:
  -włamano się do sejfu w domu agenta i wykradziono dokumenty będące dowodem w sprawie sexafery Kuchcińskiego
  - w celi zginął świadek mający obciążać Kuchcińskiego
  Każdy zdrowo myślący człowiek musi podejrzewać że zachodzi tu próba tuszowania.

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 3

  Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie chciały ekshumacji i nikt ich zdania nie wziął pod uwagę. Tu chcą sekcji, ale "nie ma podstaw". Pod naciskami pewnie zgoda będzie, jak już zgromadzą odpowiedni zespół patologów i część dotychczasowej dokumentacji "gdzieś się zagubi".

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Familiada patomorfologii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX