Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego chcą ponownej sekcji zwłok

Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego czekają na decyzję prokuratury i pozwolenie na przeprowadzenie ponownej sekcji zwłok boksera. I informują - że na razie - odmówiono im dostępu do akt.
Zobacz wideo

Ciało pięściarza znaleziono na początku sierpnia w celi aresztu śledczego Warszawa - Białołęka. Zdaniem prokuratury popełnił samobójstwo - a potwierdzić to miała sekcja zwłok.

Rodzina nie wierzy w tę wersję . Zdaniem mecenasa Jacka Duboisa - na ciele zmarłego są ślady wskazujące na udział w jego śmierci osób trzecich. Dlatego pełnomocnicy rodziny Kosteckiego - w oczekiwaniu na decyzję prokuratury przygotowali hipotezę opracowaną z biegłymi lekarzami. Zakłada ona że obrażenia na ciele boksera świadczą o tym, że szarpał się i miał na ciele obrażenia wskazujące na to, że się bronił. - To są typowe obrażenia, które właśnie mogły powstać w wyniku takiej interakcji, czyli trzymania osoby, która była duszona - mówi mecenas Dubois. 

Dawid Kostecki - który sam odsiadywał 5 letni wyrok - miał być świadkiem w sprawie dotyczącej afery obyczajowej na Podkarpaciu. I powiązań funkcjonariuszy policji z właścicielami agencji towarzyskich. Tropy sprawy - według mediów - prowadzą do najwyższych polityków PiS-u.

Dziś w tej sprawie odbyło się posiedzenie zespołu śledczego PO. Opozycja zamierza skierować apel do premiera, aby ten osobiście objął nadzorem sprawę dotyczącą afery podkarpackiej.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM