"Trudno byłoby sobie wymyślić coś takiego". Molestowanie w zespole "Tęcza". Ofiary przerwały milczenie

- To zostawiło w życiu tych dziewczyn potworne spustoszenie. Zależy nam, żeby sprawa trafiła do sądu, a sprawca usłyszał sprawiedliwy wyrok. Dla tych kobiet to jest najważniejsze - mówiła w TOK FM Iza Michalewicz, autorka reportażu o molestowaniu w zespole "Tęcza".
Zobacz wideo

Iza Michalewicz to autorka wstrząsającego reportażu o Krzysztofie Sadowskim, pianiście jazzowym i kompozytorze, który miał molestować członkinie dziecięcego zespołu "Tęcza". Tekst ukazał się na łamach "Dużego Formatu". Zabierają w nim głos dwie - teraz dorosłe, a wówczas nastoletnie - ofiary Sadowskiego.

Jak mówiła dziennikarka, nosiła tę historię "bardzo długo w sobie". - Zarzuty wobec Sadowskiego były formułowane już od jesieni ubiegłego roku. Ofiary poznały go w połowie lat 90., a molestowanie trwało od 1997 do 1999 roku – mówiła Michalewicz. Jak oceniła, Sadowski zostawił w życiu tych dwóch ofiar "potworne spustoszenie". - Możemy mówić o zespole stresu pourazowego, który często towarzyszy żołnierzom po wojnie. Te dziewczyny razem nocowały u Sadowskiego i przeszły gehennę – wskazywała reportażystka.

Wyjaśniła, że w swoim reportażu w dość drastycznych szczegółach opisywała molestowanie, żeby nikt nie zarzucił tym kobietom, że mówią nieprawdę. - Trudno byłoby sobie wymyślić coś takiego - podkreśliła. 

Jak dodawała, "oczy wyszły jej z orbit", gdy dowiedziała się, że prokuratura na Ursynowie odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie z powodu przedawnienia. Prokurator Zbigniew Rzepa argumentuje w uzasadnieniu m.in., że "pokrzywdzona zeznała, że Krzysztof Sadowski nie stosował wobec niej siły fizycznej, przemocy, a także groźby w celu doprowadzenia do obcowania płciowego czy innych czynności seksualnych. Tym samym nie doszło do wypełnienia znamion zbrodni zgwałcenia osoby poniżej lat 15 (…)". - To w jakim kraju my żyjemy, że to nie jest pedofilia. Na szczęście wiem już, że dokumenty z prokuratury rejonowej trafiły do okręgówki. Mam nadzieję, że to nie tylko nadzór, ale po prostu wyższa prokuratura przejmie to śledztwo – przekonywała Michalewicz.

Jak dodawała, po publikacji reportażu dostaje sygnały, że ofiar Sadowskiego mogło być więcej. - To co do mnie trafiło, to co mam nagrane, bardzo wiele rzeczy, świadczących o tym, że ten człowiek to zrobił. Zależy nam, żeby sprawa trafiła do sądu, a sprawca usłyszał sprawiedliwy wyrok. Dla tych kobiet to jest najważniejsze, nie pieniądze – argumentowała dziennikarka. 

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
"Trudno byłoby sobie wymyślić coś takiego". Molestowanie w zespole "Tęcza". Ofiary Krzysztofa Sadowskiego przerwały milczenie
Zaloguj się
 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny pedofil "artysta-bóg" - NIETYKALNY.
  Księża bronią swoich pedofili, artyści bronią swoich pedofili (polański, sadowski, itp.)

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  celebrycka klasyka, troche przycichla sprawa dupcoka, ale wychodza coraz ciekawsze watki tego typowego wytworu postpeerelowskiej rzeczywistosci. Ten czas kanalii doprowadil do niewyobrazalnej demoralizacji spolecznej, a straty porownywalne sa z okresem okupacji niemieckiej i radzieckiej lat 50. Wracajac do dupcoka, wyszloo przypadkiem falszerstwo podpisu jesgo zony na wekslach, akurat po kims, kto prowadzil przez lata glowne wydanie postpeerelowskiego dziennika mozna sie tego bylo spodziewac, jednak sprawa wyraznie jest wyciszana.

 • rastablaster

  Oceniono 1 raz -1

  Kiedy opublikujecie listę Epsteina. Czy nazwiska żydowskich oligarchów zamieszanych w handel żywym dziecięcym towarem - nie są zbytnio "newsworthy"?

 • tomaselli

  Oceniono 3 razy -1

  Teraz sie obudziliscie , bo sprawa stala sie glosna ? A co robiliscie przez lata, gdy informowal was o tym red. Zielke obludnicy ?

 • Jackson Hoffman

  Oceniono 6 razy -4

  To jest wlasnie to,ze trzeba uzyc przemocy,zeby ti byl gwalt.i tu szwedzi wlasnie odchodza od tego,ze trzeba przemocy czy pobicia aby uznac,ze osoba byla zgwalcona.czas,aby zmienic to prawo w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX