Śmierć Dawida Kosteckiego. Prokuratura przesłucha lekarzy, którzy dokonali oględzin i sekcji zwłok boksera

We wtorek prokuratura przesłucha dwóch lekarzy, z których jeden dokonywał oględzin, a drugi sekcji zwłok Dawida Kosteckiego - poinformował PAP jeden z pełnomocników rodziny zmarłego boksera mec. Jacek Dubois, który wraz z mec. Romanem Giertychem został wezwany do prokuratury.
Zobacz wideo

Jak powiedział w rozmowie z PAP mec. Jacek Dubois, we wtorek zaplanowane są dwa przesłuchania, z których pierwsze rozpocznie się o godz. 10, a drugie - o godz. 13. W obu uczestniczyć mają dwaj pełnomocnicy rodziny Kosteckiego. Jak podkreślił, przesłuchania odbywają się w związku z wyrażanymi przez nich wątpliwościami co do "sposobu i jakości wniosków z przeprowadzonej sekcji". Przesłuchani zostaną: lekarz, który był wezwany do oględzin zmarłego boksera oraz lekarka, która później dokonywała sekcji zwłok. 

O tym, że został "pilnie wezwany" do prokuratury, mec. Roman Giertych poinformował w poniedziałek na Twitterze. "Prokuratura pilnie wezwała mnie na jutrzejsze przesłuchanie dr Sadowskiego, który dokonał oględzin ciała D. Kosteckiego bezpośrednio po ujawnieniu zgonu" - napisał.  

Zagadkowa śmierć Dawida Kosteckiego

Do śmierci boksera Dawida Kosteckiego doszło 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Kostecki miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok Kosteckiego wykluczyła udział osób trzecich, potwierdzając, że bokser popełnił samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

W samobójstwo nie wierzy rodzina Kosteckiego, którą reprezentują mecenasi Roman Giertych i Jacek Dubois. Przekonywali oni wielokrotnie, że przeprowadzona sekcja zwłok jest niewystarczająca i apelowali o przeprowadzenie jej po raz drugi. Ich zdaniem ślady na ciele boksera wskazywały na udział osób trzecich w jego śmierci.

"Po ponownej analizie dostępnych materiałów, oględzinach ciała zmarłego oraz konsultacji z lekarzami uważamy, że ślady ujawnione na ciele zmarłego Dawida Kosteckiego mogły powstać podczas walki, a zatem wskazują na udział osób trzecich w zdarzeniu" - napisano w oświadczeniu mec. Giertycha oraz mec. Dubois opublikowanym dwa tygodnie temu.

Służba Więzienna powołała specjalną komisję do wyjaśnienia okoliczności śmierci Kosteckiego. Wstępne ustalenia tego zespołu również wykluczają udział osób trzecich.

Czytaj też: Paweł Moczydłowski o śmierci Kosteckiego: Brak porządnej sekcji to głupota albo ignorancja>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Śmierć Dawida Kosteckiego. Prokuratura przesłucha lekarzy
Zaloguj się
 • Paw Jar

  Oceniono 3 razy 3

  Jak czytam "prokuratura przesłucha" to moje zaufanie do obiektywnego zbadania sprawy maleje do poziomu które można określić jako "niewiarygodność". Zakładam że pracuja tam różni ludzie również naprawdę wartościowi ale teraz prokuratura ma twarz prokuratora generalnego Z.Z.

 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Współczuję tym lekarzom bardzo. Kontakt z ziobrowym NKWD pozostawia zawsze traumę. Doświadczył tego nie tak
  dawno pan Birgfellner. Wiem tez jaki jest prywatny stosunek Jezowa do lekarzy, nie starał się tego nigdy ukryc. Cała nadzieja w obrońcach, panu Dubois i panu Giertychowi, ze nie pozwolą na opresję wobec świadków, chyba ze będą przesłuchani jako oskarzeni o udział w grupie zbrojnej mającej na celu obalic demokratycznie wybrany rząd bolszewików. U junty wszystko mozliwe.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Państwo reprezentowane przez Służbę Więzienną i Prokuraturę dało "koncertowo du..y". Teraz usiłują się wyślizgać z odpowiedzialności. Brak zgody na powtórną sekcję to po prostu skandal!!! Czasy UB wróciły. Teraz eufemistycznie nazywa się je "dobrą zmianą"!

 • Jacek D

  Oceniono 1 raz 1

  pisia prokuratura przesłuchała lekarzy. nie róbmy sobie jaj z pogrzebu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX