Roman Giertych sugeruje, skąd wzięły się ślady na szyi Dawida Kosteckiego. "Domowej roboty paralizator"

Dawid Kostecki mógł zostać obezwładniony za pomocą domowej roboty paralizatora, a potem zamordowany - taką alternatywna wersję wydarzeń, które miały doprowadzić do śmierci boksera przedstawili pełnomocnicy jego rodziny Roman Giertych i Jacek Dobois.
Zobacz wideo

- Mamy do czynienia ze śladem, który najprawdopodobniej pochodzi od paralizatora domowej roboty, który można zrobić także w warunkach więziennych, jeśli się posiada kilka przedmiotów potrzebnych do takiego urządzenia. (...) Tego typu urządzeniem obezwładniono Kosteckiego" - mówił mec. Giertych. Podczas czwartkowej konferencji wyświetlono filmy z internetu przedstawiające sposób skonstruowania takiego paralizatora.

Przypomnijmy, Dawid Kostecki został znaleziony martwy 2 sierpnia w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Były bokser odbywał karę pięciu lat pozbawienia wolności. To dzięki niemu w 2016 r. został rozbity przestępczy układ pomiędzy policjantami z rzeszowskiego CBŚ a braćmi R., którzy zajmowali się handlem ludźmi i czerpali korzyści z prostytucji. W tle zaś są nagrania z prowadzonych przez nich agencji towarzyskich, na których mają pojawiać się m.in. politycy PiS. Jak wynika z ustaleń prokuratury Kostecki miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. W taką wersję wydarzeń nie wierzy rodzina pięściarza oraz jej pełnomocnicy. 

Zdaniem Romana Giertycha i Jacka Dubois, tajemnicze wkłucia na szyi Kosteckiego (odkryto je podczas oględzin ciała, a potem miano nie zbadać ich podczas sekcji zwłok-red.) mogły powstać właśnie po rażeniu domowej roboty paralizatorem. 

Jak stwierdził Giertych, "prokuratura nie wyjaśniła, od czego pochodzą ślady, które do złudzenia przypominają dotknięcie dwóch drucików od paralizatora". - Biegli przesłuchiwani na tę okoliczność, wczoraj i przedwczoraj, uznali za możliwą taką wersję wydarzenia, iż mogło dojść do śmierci w mechanizmie obezwładnienia przez paralizator i powieszenia dokonanego przez osoby trzecie - uważa prawnik. 

Mec. Giertych dodał:  "Wiemy, że przedstawiciele ministra sprawiedliwości byli w zakładzie karnym przed prokuratorem i lekarzem". - Chcemy znać nazwiska tych osób, kto ich wysłał, komu i jaki raport złożyli, po co w ogóle tam byli - zaznaczył.

- W naszym przekonaniu najbardziej prawdopodobną wersją jest, że tego typu urządzeniem obezwładniono Kosteckiego. Ten wpadł w kilkuminutowy szok po porażeniu i wówczas bez najmniejszych przeszkód można było upozorować samobójstwo - mówił Giertych. 

Z kolei prokuratura nazywała te ślady "zadawnionymi strupami" o charakterze "powierzchownym". 

Giertych i Dubois twierdzą, że stracili zaufanie do organów ścigania, bo prokuratura dopuściła się w tej sprawie wielu zaniechań. Obaj pełnomocnicy poinformowali, że wersji użycia paralizatora przeciwko bokserowi nie wykluczyli przesłuchiwani w ostatnich dniach biegli. 

W środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga poinformował, że badania toksykologiczne wykluczyły obecność narkotyków i alkoholu we krwi oraz moczu Dawida Kosteckiego. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Giertych sugeruje, skąd wzięły się ślady na szyi Dawida Kosteckiego. "Mógł zostać obezwładniony"
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 3 razy 3

  To są ulubione metody walki Kaczyńskich. Przed swoimi złymi synami ostrzegał nawet ich rodzony ojciec.
  1. Wymuszenie łapówki od Art.B przez partię PC rodziny Kaczyńskich, dla spółki ,,Telegraf,, nalezącej do nich.
  2. ,,Prywatyzacja,, nieruchomości warszawskich i umorzenie spraw prowadzonych w sądach przez Lecha K.
  3. Prowokacja słuzb specjalnych z odrolnieniem ziemi przez wicepremiera rządu PiS A. Leppera.
  4. Prowokacja słuzb specjalnych wobec państwa Kwaśniewskich w/s zakupu przez nich willi.
  5. Podsłuchy u ,,Sowy i Przyjaciół,,
  6. Oszustwo pana Birgfellnera przez Kaczyńskiego na kwotę ok. 300 000 euro.
  7. Wymuszenie łapówki przez Kaczyńskiego w kwocie 50 000,- pln od pana Birgfellnera dla kolegi, księdza Sawicza.
  6. Zorganizowanie przez ministra sprawiedliwości akcji oczerniania i hejtu sędziów krytykujących jego reformy .
  7. Krycie afery pedofilskiej na Podkarpaciu za cenę zycia ludzi, zeby ochronic swoich polityków zamieszanych w nią
  Po Kaczyńskim i jego mafii mozna się spodziewac nawet aktów dywersji wymierzonych w bezpieczeństwo obywateli, zeby tylko utrzymac władzę, wygrac wybory z odpowiednią większością, która da mu bezkarnośc. Dlatego PiS dla naszego wspólnego dobra, za cenę naszej wolności, tych wyborów nie moze wygrac, bo nie cofnie się przed niczym zeby zrobic z Polski południowoamerykańską dyktaturę jak w Salwadorze, czy Wenezueli.

 • tomek160452

  0

  Domowej roboty śledczy; niech się porozumie z Rutkowskim

 • Andrzej Dzbański

  0

  Jeśli chodzi o film to prooponuję zobaczyć jeszcze raz kuchnię polską, wszystko stanie się jasne.

 • Tadeusz Karczewski

  Oceniono 1 raz -1

  Odsuncie tego pojaca od wszelkich spraw
  Potraktojcie go tym paralizatorem moze sie opamieta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX