Donald Trump odwołał wizytę w Polsce. Powód to huragan nadciągający nad Florydę

Donald Trump odwołał podróż do Polski z powodu huraganu Dorian, który ma uderzyć na Florydzie. Prezydent USA miał uczestniczyć w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Zamiast Donalda Trumpa do Polski przyleci wiceprezydent USA Mike Pence.

Trump zapowiedział, że przyjedzie do Polski w innym terminie. Dodał też, że zadzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy, aby poinformować go o sytuacji.

- Zamiast mnie do Warszawy pojedzie wiceprezydent Mike Pence - poinformował podczas wystąpienia. - To dla mnie bardzo ważne, by być tutaj. Huragan może być naprawdę bardzo duży - dodał.

Wizyta Donalda Trumpa w Warszawie

Amerykański przywódca 1 września miał wziąć w Warszawie udział w uroczystościach w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Trump miał wygłosić przemówienie.

Drugiego września miał być dniem dwustronnej wizyty prezydenta USA w Polsce. Zaplanowano rozmowy z prezydentem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Bloomberg, który jako pierwszy poinformował, że wizyta prezydenta USA została odwołana, podał też, że huragan Dorian ma uderzyć we Florydę w poniedziałek. W związku z zagrożeniem, prawdopodobnie odwołana zostanie część lotów w tamtym rejonie. Zmienią się też trasy statków.

Pobierz aplikację i słuchaj na smartfonie

TOK FM PREMIUM