Burze z gradem i upał. IMGW wydaje ostrzeżenia

Ostrzeżenia przed burzami z gradem dla ośmiu województw - w jednym nadal obowiązuje alert drugiego stopnia przed silnym upałem.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla ośmiu województw. Nawałnice mogą pojawić się głównie w zachodniej i centralnej Polsce. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w trzech województwach: małopolskim, podkarpackim i lubelskim. 

W poniedziałek po południu zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na południu kraju przechodzące w opady ciągłe. We wschodniej połowie kraju również burze. Miejscami opady gradu. Prognozowana suma opadów deszczu w trakcie burz do 40 mm na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Słabe burze możliwe także na wybrzeżu. Temperatura maksymalna od 18 st.C na północnym zachodzie, 19 st.C, 24 st.C na przeważającym obszarze kraju, do 31 st.C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h na wschodzie kraju.

Alert pierwszego stopnia ostrzegający przed burzami z gradem obowiązuje również w województwach: śląskim, świętokrzyskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Ponadto w woj. lubelskim nadal obowiązuje alert drugiego stopnia przed upałem.

Czytaj też: Huragan Dorian uderzył w Bahamy. Wiatr osiąga prędkość nawet do 350 km/godz.>>>

DOSTĘP PREMIUM