McDonald's "przeprasza wszystkich, którzy poczuli się dotknięci" logiem pływającym po stawie w Łazienkach Królewskich

Gigantyczne logo McDonald's na stawie w Łazienkach Królewskich oburzyło internautów i wielbicieli zabytków. Fastfoodowy gigant przeprasza i żałuje.
Zobacz wideo

Gigantyczne logo McDonald's pojawiło się na stawie w Łazienkach Królewskich. Instalacja była elementem pokazu jednej z projektantek mody. Sprawa wywołała burzę w internecie. A finalnie dość szybko logo zniknęło ze stawu. Teraz McDonald's przeprasza za całą sytuację. Fastfoodowy gigant swoje przeprosiny opublikował między innymi w weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Sieć przeprasza "wszystkich, którzy poczuli się dotknięci" pojawieniem się logo w Łazienkach Królewskich. "W wartościach naszej firmy szacunek dla dziedzictwa kulturowego zajmuje istotne miejsce. Zapewniamy, że w codziennych działaniach McDonald's w Polsce kierujemy się zasadą ochrony ważnych historycznie miejsc i przestrzeni" – przekonuje w oświadczeniu McDonald's.

Firma "żałuje", że zaistniała sytuacja miała miejsce. - Logo naszej firmy miało być elementem scenografii wieczornego zamkniętego pokazu mody, którego byliśmy partnerem i nie powinno zostać wyeksponowane w godzinach otwarcia parku – podkreśla amerykański gigant.

McDonald's obiecuje, że "dołoży wszelkich starań, żeby sytuacja nigdy się nie powtórzyła".

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM