Wyrok ws. Amber Gold szybciej niż planowano. Jeszcze przed wyborami

W poniedziałek 9 września planowane jest zakończenie ogłoszenia wyroku w procesie Amber Gold - poinformował w czwartek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku, Tomasz Adamski.
Zobacz wideo

Wyrok ws. afery finansowej Amber Gold gdański sąd zaczął ogłaszać 20 maja. Z uwagi jednak na modyfikację opisu czynu popełnionego przez oskarżonych sąd był zmuszony odczytywać nazwiska wszystkich osób pokrzywdzonych przez Amber Gold (według aktu oskarżenia jest ich ok. 18,5 tysiąca - PAP). Jeszcze na początku sierpnia, sądowi zostało do odczytania 19 z 60 tomów akt.

Jak poinformował w czwartek PAP obrońca Marcina P. Michał Komorowski, w ostatnich dniach weszły jednak w życie przepisy, które pozwalają sądowi odstąpić od tej czasochłonnej procedury i przyspieszyć ogłoszenie wyroku.

W pierwszej części odczytywania wyroku w maju sąd uznał, że oskarżeni Marcin P. i jego żona Katarzyna P. są winni głównego zarzutu tj. oszustwa.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Wyrok ws. Amber Gold jeszcze przed wyborami
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 1 raz 1

  Ha! Ha!
  Kolejny przypadek zbiegu okoliczności tuż przed wyborami.
  Nie kwestionuję ukarania winnych, ale było tyle czasu, to raz.
  A dwa to ciekawe czy wspomniane przepisy nie były wprowadzone właśnie pod wspomniany proces aby wyrok ogłosić tuż przed wyborami.
  Tak manipuluje się emocjami.
  PiS to partia o zapędach autorytarnych, żerująca ma ludzkich emocjach.
  Jak każda dyktatura.

 • maciej.sowinski1947

  0

  A w wyroku bedzie przedewszystkim ze to PO przez swoja opieszalosc winne jest temu co AmberGold zrobil.

 • Dariusz Siekański

  0

  18,5 tys. geniuszy ekonomii którzy przez swoją chciwość stracili dorobek swojego życia i doprowadzili swoje rodziny do rozpaczy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX