Bydgoszcz wstrzymała wypłatę 300 złotych na szkolną wyprawkę. Miasto czeka na pieniądze od wojewody

Władze Bydgoszczy wstrzymały wypłaty świadczeń w programie Dobry Start. 300 złotych na wyprawkę szkolną pochodzi z budżetu państwa, ale wojewoda kujawsko-pomorski nie przelał miastu kolejnej transzy pieniędzy.
Zobacz wideo

Do tej pory władze lokalne wypłaciły 4,5 miliona złotych dla 15 tysięcy uczniów z bydgoskich szkół. Jak mówi w rozmowie z reporterką TOK FM rzeczniczka bydgoskiego Urzędu Miasta, na wypłaty nadal czeka spora grupa mieszkańców.

- Z uwagi na to, że nie dostaliśmy kolejnej transzy środków od wojewody, nie mamy możliwości realizacji wypłat. Dotyczy to około 3 mln złotych dla 10 tysięcy dzieci - mówi Marta Stachowiak.

Wnioski o wypłatę 300 złotych, które zostały złożone w czasie wakacji, powinny być rozliczone najpóźniej do końca września. Więc na razie, mimo zawieszenia wypłat, nie ma mowy o naruszeniu przepisów. Jeśli wniosek zostanie złożony we wrześniu, październiku czy listopadzie, to na wypłatę pieniędzy są dwa miesiące.

Kujawsko-pomorski Urząd Wojewódzki nie informuje, kiedy przeleje kolejną transzę pieniędzy na konto Urzędu Miasta Bydgoszczy

Wyprawka szkolna w służbie kampanii wyborczej

Dodatek w wysokości 300 zł, na zakup wyprawki szkolnej, pojawił się w 2018 roku. To jeden z pomysłów, przedstawionych przez premiera Mateusza Morawieckiego w kampanii przed wyborami samorządowymi

Czytaj też: Obietnice PiS jak... program lojalnościowy na stacji benzynowej. Ekspert o igrzyskach i chlebie>>>

300 złotych przysługuje uczniom do 20. roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych pieniądze wypłacane są do 24. roku życia. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Bydgoszcz wstrzymała 300 złotych na szkolną wyprawkę
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 15 razy 9

  Szanowni oczekujący rodzice, czy chwaląc najlepszą ze zmian i jej hojność potraficie sobie wyobrazić, że ten worek z pieniędzmi ma jednak dno, i to dno jest blisko, bliziutko, i nawet cudotwórca Kaczyński wam do kieszeni nie nasypie z niczego. Teraz jeszcze wyskrobią, zaoszczędzą na lotach i przestaną rozbijać samochody rządowe, może nawet sobie premii nie wypłacą, ale po wyborach, jak już będą mieli dzięki wam pełnię władzy, kurek zakręcą. Bo najpierw im SIĘ NALEZY, a jak sobie wypłacą, to już nic nie zostanie.

 • indan

  Oceniono 11 razy 7

  I to jest właściwa odpowiedź, "podła zmiana" nie daje pieniędzy to świadczenie będzie później, albo wcale. A jak chcą niech przyślą PiS-policję z pałami.

 • jednooki.pirat

  Oceniono 5 razy 5

  Spokojnie, najpierw nagrody dla rządu za sprawne działanie programu 300+, a potem jak starczy to 300+.

 • czechy11

  Oceniono 8 razy 4

  Komplet książek to około 1700 zł. Tym samym 3 miesięczne 500 plus oraz wyprawka 300 (której jak widać nie ma) poszły się J.......ać. Jak Doda die zeszyty i przybory do szkoły to idzie na to 6 miesięcy 500 plus. Taki dobrobyt nam zgotowała sowiecka PZPR PiS. A kretyni na wsiach patrząc się w tych oszustów jak w obrazek. To chyba efekt debilizmu związanego z chowem wsobnym.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 10 razy 4

  No i rozpęta się pewnie kolejna "afera".
  TOTALNA OPOZYCJA WYKORZYSTUJE SAMORZĄD DO BRUTALNEGO ATAKU NA WSPANIAŁY RZĄD PREMIERA MORAWIECKIEGO ...
  Co gorsza, tak może być wszędzie, gdzie "rząd" powinien przekazać pieniądze.

 • czechy11

  Oceniono 5 razy 3

  Dawajcie kase krętacze z PiS a nie samorządy maja płacić łapówki Balbiny. A festyny są dla ludzi w przeciwieństwie do lotów Kuchcinskiego z rodzina i innymi prxekreciarzami z . PiS które łącznie kosztowały więcej niż wszystkie festyny w kraju przez 5 ostatnich lat

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 3

  Słusznie to ssmo z podwyżkami dla nauczycieli. Dopóki pieniądze na nie nie wpłyną żadnych wypłat. Lud musi zobaczyć kto oszukuje inacxej ta PiSowska hołota zniszczy polskie miasta i gminy.

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 3

  Zestaw książek dla ucznia 1 klasy liceum to kwota 1700 zł !!! Ale jak widać oszuści i mafia z PiS nawet tych nędznych 300 zł już nie maja tak wszysrko rozkradli i roztrwonili

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX