Bydgoszcz wstrzymała wypłatę 300 złotych na szkolną wyprawkę. Miasto czeka na pieniądze od wojewody

Władze Bydgoszczy wstrzymały wypłaty świadczeń w programie Dobry Start. 300 złotych na wyprawkę szkolną pochodzi z budżetu państwa, ale wojewoda kujawsko-pomorski nie przelał miastu kolejnej transzy pieniędzy.
Zobacz wideo

Do tej pory władze lokalne wypłaciły 4,5 miliona złotych dla 15 tysięcy uczniów z bydgoskich szkół. Jak mówi w rozmowie z reporterką TOK FM rzeczniczka bydgoskiego Urzędu Miasta, na wypłaty nadal czeka spora grupa mieszkańców.

- Z uwagi na to, że nie dostaliśmy kolejnej transzy środków od wojewody, nie mamy możliwości realizacji wypłat. Dotyczy to około 3 mln złotych dla 10 tysięcy dzieci - mówi Marta Stachowiak.

Wnioski o wypłatę 300 złotych, które zostały złożone w czasie wakacji, powinny być rozliczone najpóźniej do końca września. Więc na razie, mimo zawieszenia wypłat, nie ma mowy o naruszeniu przepisów. Jeśli wniosek zostanie złożony we wrześniu, październiku czy listopadzie, to na wypłatę pieniędzy są dwa miesiące.

Kujawsko-pomorski Urząd Wojewódzki nie informuje, kiedy przeleje kolejną transzę pieniędzy na konto Urzędu Miasta Bydgoszczy

Wyprawka szkolna w służbie kampanii wyborczej

Dodatek w wysokości 300 zł, na zakup wyprawki szkolnej, pojawił się w 2018 roku. To jeden z pomysłów, przedstawionych przez premiera Mateusza Morawieckiego w kampanii przed wyborami samorządowymi

Czytaj też: Obietnice PiS jak... program lojalnościowy na stacji benzynowej. Ekspert o igrzyskach i chlebie>>>

300 złotych przysługuje uczniom do 20. roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych pieniądze wypłacane są do 24. roku życia. 

DOSTĘP PREMIUM