Gorzów Wlkp. Zabójstwo młodej kobiety. Podejrzewany zastrzelony w Berlinie

W jednej z pralni w Gorzowie Wielkopolskim doszło do zabójstwa kobiety. Mężczyzna podejrzewany o ten czyn został zastrzelony przez niemiecką policję niedaleko Berlina.
Zobacz wideo

Do tragedii doszło w środę wczesnym popołudniem. - Z relacji świadków wynika, że sprawca wszedł, wymierzył z pistoletu i strzelił do jednej z pracownic, a następnie uciekł - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

- Przebieg zabójstwa wskazuje na to, że było to działanie z premedytacją, wymierzone w konkretną osobę. Świadkami sytuacji byli pozostali pracownicy pralni. Postrzelonej kobiety nie udało się uratować - powiedział Maludy.

Podejrzewany o zabójstwo został zastrzelony

Dodał, że na nogi została postawiona cała lubuska policja. Zabezpieczone zostały ślady kryminalistyczne na miejscu przestępstwa, trwają przesłuchania świadków. Rozpoczęto obławę w poszukiwaniu sprawcy.

Przed godziną 18 poinformowano, że 26-latek podejrzewany o zabójstwo młodej kobiety został zastrzelony przez niemiecką policję niedaleko Berlina.

- Z przekazanych nam nieoficjalnie informacji wynika, że mężczyzna został zatrzymany do kontroli na drodze i kiedy wysiadał z auta, sięgnął po broń. Wówczas jeden z niemieckich funkcjonariuszy strzelił do niego. W wyniku postrzału 26-latek zmarł. Na razie nie znamy dokładnych okoliczności tego zdarzenia - powiedział PAP Maludy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM