Czy to ksiądz stoi za akcją "dezynfekcji" Szczecina z LGBT? "Symboliczne zmywanie ulic z zanieczyszczeń"

- Będzie to symboliczny gest usuwania z ulic ideologii LGBT - mówił na konferencji prasowej radny Szczecina Dariusz Matecki, zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości. Za pomysłem dezynfekcji miejsc, przez które przejdzie Marsz Równości, ma stać ksiądz - Tomasz Kancelarczyk.
Zobacz wideo

Drugi szczeciński Marsz Równości odbędzie się w najbliższą sobotę (14 września). Jego uczestnicy wyruszą o 14 z Placu Żołnierza Polskiego. Po drugiej stronie ulicy o 12 rozpocznie się zaś kontmanifestacja "Szczecin w Obronie Rodziny". Podczas niej prawicowi działacze chcą przeprowadzić happening. 

Szczeciński radny PiS Dariusz Matecki oraz Małgorzata Rudzka z Młodzieży Wszechpolskiej tłumaczyli dziennikarzom, że „chcą bronić rodziny przed wyznawcami ideologii, którzy atakują związek kobiety i mężczyzny”

Rudzka poprosiła osoby zainteresowane udziałem w organizowanym przez nich happeningu, "aby wzięli ze sobą sprzęt do dezynfekcji, miotły, spryskiwacze", by usunąć "szkodniki i zanieczyszczenia". Dariusz Matecki dodał, że "będzie to symboliczny gest usuwania z ulic ideologii LGBT".

- Ten happening będzie miał nazwę "LGBT zmieniamy, rodzinę uratujemy". Będzie on polegać na symbolicznym zmywaniu z ulic zanieczyszczeń związanych z występkami środowiska LGBT - mówiła organizatorka.

Radny to pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości - specjalista ds mediów społecznościowych, wspierał Patryka Jakiego w kampanii wyborczej podczas wyborów na prezydenta Warszawy, a obecnie startuje w wyborach do parlamentu ze szczecińskiej listy PiS. Na swoich prywatnych stronach udostępniał zaś masowo wystąpienia Zbigniewa Ziobry. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył wobec niego zawiadomienie do prokuratury. Zarzuca mu „celowe i w sposób zorganizowany kierowanie akcją systemowego znieważenia wyznawców islamu mieszkających w Polsce”.

Za organizacją wydarzenia ma stać ksiądz 

Ośrodek zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury także w sprawie "akcji dezynfekcji", za której pomysłodawcę uważa szczecińskiego księdza Tomasza Kancelarczyka. To on ma stać za pomysłem organizacji wydarzenia, które miał udostępnić na Facebooku jako "Odkażanie".

Według informacji Ośrodka ksiądz miał instruować w tej sprawie członków PiS oraz Małgorzatę Rudzką. Kiedy jednak o sprawie zaczęło się robić głośno, miał usunąć wszelkie informacje łączące go z Młodzieżą Wszechpolską oraz politykami PiS, a także ślady mogące świadczyć o tym, że to on był inicjatorem akcji "dezynfekcji". Po prawicowych fanpage’ach ma jednak nadal krążyć w sieci zaproszenie: „Zbieramy chętnych do ekipy odkażającej po gejparadzie 14 września”.

W rozmowie z Onetem ksiądz przyznał, że wydarzenie na Facebooku zorganizował, ale anulował je następnego dnia, ponieważ uznał, iż nie powinien być twarzą takich manifestacji. Zaznaczył, że nie jest organizatorem happeningu planowanego przez Rudzką i Mateckiego, ale nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie czy się od niego odcina.

"Wspieram pokojową manifestację w obronie przed ideologią LGBT"

Dariusz Matecki tłumaczy się z całej sprawy, przekonując, że manifestacja "nie jest wymierzona w osoby homoseksualne, ale w ideologię i w tych, którzy chcą robić kampanię nienawiści wobec Kościoła i polskich wartości". 

"Nie organizuję i nie biorę udziału w żadnej akcji dezynfekcji. Wspieram inicjatywę „Szczecin w obronie rodziny”, pokojową manifestację w obronie przed IDEOLOGIĄ LGBT" - napisał na Twitterze.

Sprawę skomentował w RMF FM wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Wystąpienie Mateckiego uznał za żenujące i godne największego potępienia.  

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Ksiądz stoi za akcją "dezynfekcji" Szczecina z ideologii LGBT+?
Zaloguj się
 • gblo

  Oceniono 12 razy 6

  Czy ty Matecki tak broniąc rodziny obroniłeś choć jedną patologiczną rodzinę? Czy któraś z rodzin otrzymała prawną, finansową lub rzeczową pomoc od ciebie? Czy wiesz ,które z rodzin w pobliżu twojego miejsca zamieszkania potrzebują takiej pomocy? Czy tylko gdakasz i robisz cyrk , bo przedstawiciel czarnej zarazy zrył ci beret i nie masz nic lepszego do roboty?

 • marswitek

  Oceniono 12 razy 4

  ,,Kampanię nienawiści wobec Kościoła i polskich wartości" robi sam kosciol" Zadza kasy, panowania nad bolszewia i miernotami spolecznymi powoduje ze kk traci wszelka wiarygodnosc. Wymuszone przez nich zmiany w systemie edukacji maja na celu wychowanie mlodych w pelnym oglupieniu by latwiej uzalezniac motloch od ich pseldo wiary. Blokada edukacji seksualnej to zapewnienie by male dzieci nie dowiedzialy sie co to jest zly dotyk. To jest caly kk.

 • marudna.maruda

  Oceniono 10 razy 4

  LGBT atakuje związek kobiety i mężczyzny? Gdzie i kiedy te ataki miały miejsce?
  Jeżeli za tą nową wspaniałą patriotyczną akcją stoi ksiądz, to mnie nie zdziwi. Jeżeli ksiądz chce zrobić karierę, musi naśladować sztandarowych przedstawicieli kk. Tym bardziej, że piecze dwie pieczenie- jednym rzutem wchodzi w d..ę kk i od razu władzy naszej teoretycznie świeckiej. Póki co Jędraszewski niedoścignionym wzorem, ale już są tacy, którzy chcą podążać za przykładem tego pełnego miłości do bliźniego pasterza...

 • oko2009

  Oceniono 7 razy 3

  Posłuchajcie Matecki. Akcję dezynfekcji zacznijcie od plebanii kościelnych. A potem zróbcie deratyzację (odszczurzanie) w szeregach Młodzieży Wszechpolskiej. A skoro jesteście Matecki taki wielki katolik to wyspowiadajcie się Matecki z nienawiści, żółci i podłości.

 • kap_jeden

  Oceniono 2 razy 2

  prawiczki marzą o jakiejś malutkiej choćby nocy kryształowej

 • eski57

  Oceniono 6 razy 2

  A wielbiony przez nich święty J P 2 : fragment Katechizmu wprowadzonego do K. Katolickiego w 1992 roku przez papieża J P 2 obecnie Świętego : - wierni pewno tego NIE znają :
  „Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”

 • gebe14

  Oceniono 10 razy 2

  ta laska wygląda jakby miałą wade gentyczną . a kto zmyje miasto po księżach pedofilach i faszystach ?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 10 razy 2

  Czy współczesna szkoła to dobre miejsce do zawieszania wizerunku przybitego do krzyża człowieka?
  Co to za etyka? Co to za ideologia?
  Czy przekonanie, że wrzucenie innego człowieka do wulkanu, by przebłagać bóstwo, to moralnie dobre postępowanie?
  Czy przekonanie, że uśmiercając człowieka na krzyżu można przebłagać bóstwo za swoje domniemane winy, to rozumowanie godne współczesnego człowieka?
  Może oczyszczanie i to nie symboliczne, powinno dotyczyć zupełnie innych kwestii, niż się pisiorom wydaje?

 • eryk2

  Oceniono 1 raz 1

  Neonazistowskie metody neohitlerowców...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX