II linia metra w Warszawie. Otwarcie nowych stacji już w weekend

II linia metra od niedzieli będzie wydłużona o trzy nowe stacje. Jak zapewnia prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, w dniu otwarcia przejazd metrem będzie darmowy.
Zobacz wideo

Warszawiacy już za kilka dni pojadą nowym odcinkiem drugiej linii metra - ze stacjami Szwedzka, Targówek i Trocka. Wszystkie odpowiednie zgody wydał na to wojewoda mazowiecki, Zdzisłąw Sipiera. Tłumaczy, że dokumenty trafią teraz do stołecznego ratusza.

 - Metro może ruszać jak tylko prezydent miasta podejmie taką decyzję i spółka uruchomi metro. Mieszkańcy będą wtedy mogli korzystać z tego bardzo istotnego środka transportu w mieście stołecznym Warszawa - mówił wojewoda. 

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski zaprosił z kolei warszawiaków na otwarcie nowych stacji w niedzielę (15 września). - To olbrzymia inwestycja. Ponad miliard złotych, w którym trzy czwarte to pieniądze z Unii Europejskiej, a jedna czwarta z budżetu miasta - przypomniał, dodając, że przejazd metrem w niedzielę będzie darmowy. 

Trzaskowski podziękował także wojewodzie za dobrą współpracę, a także wyraził nadzieję, że na początku przyszłego roku oddane do użytku zostaną stacje metra na Woli. 

Pierwszy, centralny odcinek drugiej linii metra działa w stolicy od ponad czterech lat. Dziś korzysta z niego codziennie średnio 150 tysięcy pasażerów. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM