Chłodno, pochmurno, deszcz, a w górach śnieg. Idzie jesień [POGODA]

Przed nami pochmurny poniedziałek. W wielu miejscach kraju niebo pokryją gęste chmury, które przyniosą opady deszczu. Będzie też chłodniej, niż w poprzednich dniach. Temperatura wyniesie maksymalnie 21 stopni.
Zobacz wideo

Najcieplej w poniedziałek będzie na południowo-wschodnim krańcu Polski (Rzeszów i Przemyśl), gdzie słupki rtęci wskażą 20-21 stopni Celsjusza.

Najzimniej będzie z kolei na Pomorzu (Gdańsk, Koszalin), na Suwalszczyźnie i w Zielonej Górze - gdzie w najcieplejszym momencie dnia na termometrze zobaczymy 15 stopni. Centrum kraju z temperaturą umiarkowaną - około 17 stopni.

W ciągu dnia w poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami mogą wystąpić opady deszczu. Najwięcej opadów na wschodzie i południu kraju. Wysoko w Tatrach spodziewane są nawet opady deszczu ze śniegiem. 

Wiatr przeważnie umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h, na wybrzeżu początkowo porywy do 80 km/h.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

We wtorek jeszcze chłodniej

Z wysokimi temperaturami na razie należy się pożegnać. Wtorek ma być jeszcze chłodniejszy od poniedziałku. Temperatura maksymalna wyniesie 17 stopni Celsjusza (w Opolu i Rzeszowie). Najzimniej będzie z kolei w Tatrach – w Zakopanem w najcieplejszym momencie dnia będzie zaledwie 12 stopni.

Wiatr będzie umiarkowany i ale miejscami dość silny, zwłaszcza na wybrzeżu. W przeważającej części kraju deszcz, a na krańcach północnych możliwe także burze, które nie powinny być gwałtowne.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM