Wydra Basia już w domu! "Usłyszałam samochód pod domem i specyficzny pisk małej wydry"

Wydra Basia, skradziona w weekend z posesji prezeski Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja", wróciła do swojej opiekunki. - Gryzie bardzo, jest bardzo zdenerwowana - mówiła Marzena Białowolska tuż po odnalezieniu podopiecznej.
Zobacz wideo

Basia została skradziona z ustawionego na posesji domku, w którym była rehabilitowana i przygotowywana do wypuszczenia na wolność. Złodzieje ukradli wydrę oraz dużą białą donicę z iglakiem. 

W sieci od razu pojawił się apel opiekunki zwierzęcia, Marzeny Białowolskiej. Prezeska "Dzikiej Ostoi" prosiła, aby złodzieje okazali się "ludzcy" i zwrócili wydrę. Tłumaczyła, że nie będzie z niej maskotki, ponieważ gryzie i może uciec. Przestrzegała także przed wypuszczeniem Basi na wolność. Choć wydra potrafi już sama łapać ryby i mogłaby być w stanie zapewnić sobie pożywienie, mogłaby zostać wrogo potraktowana przez innych przedstawicieli swojego gatunku, jako że są to zwierzęta mocno terytorialne. 

"Jest bardzo zdenerwowana"

- Przed chwileczką usłyszałam pisk samochodu pod domem i specyficzny pisk małej wydry. Okazało się, że pod płotem jest wydra Basia, bardzo głośno krzyczała. Gryzie bardzo, jest bardzo zdenerwowana – mówiła, trzymając Basię na rękach, Marzena Białowolska, szefowa fundacji „Dzika ostoja”.

- Chyba ktoś się przestraszył. Bardzo wam wszystkim dziękuję. Dziękuję mediom, policji, przyjaciołom, rodzinie za wsparcie. Basia jest w domu – mówiła Białowolska, podkreślając, że zwierzę schudło. – Zaraz ją zważę. Myślę, że pół kilo schudła. Ale najważniejsze, że jest zdrowa, że nic jej się nie stało i że tak głośno piszczała pod płotem - mówiła ze śmiechem opiekunka.

A na powitalną kolację wydra Basia zjadła rybę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (37)
Wydra Basia jest już w domu. "Usłyszałam samochód pod domem i specyficzny pisk małej wydry"
Zaloguj się
 • gazeta1960

  Oceniono 9 razy 5

  "A na powitalną kolację wydra Basia zjadła rybę". Rybka też cieszyła się z powrotu Basi...

 • konigin

  Oceniono 11 razy 3

  Suweren powstaly z kolan jest w stanie ukrasc wszystko. Czy to wydre, czy donice z iglakiem, wszystko jedno...Prawdziwie polski suweren.

 • litecode

  Oceniono 2 razy 2

  pod poprzednim artykułem ich pochwaliłem - i niestety wykrakałem - już się "poprawili" i z pani prezes zrobili prezeskę ;(

 • byann

  Oceniono 2 razy 2

  Też bym pogryzł...

 • wesslingharald

  Oceniono 4 razy 2

  Gdyby mnie ktoś tak wziął w kleszcze, ściskał, tarmosił, obracał i krzyczał nad uchem - to tez bym gryzł. :/

 • edithaw

  Oceniono 1 raz 1

  Co z donicą z iglakiem?

 • carolina_reaper

  Oceniono 1 raz 1

  I to jest news dnia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX