Pogoda. Możliwe burze i opady krupy śnieżnej. Odczuwalna temperatura bliska 0

W środę możemy spodziewać się dużego zachmurzenia, opadów deszczu, a nawet krupy śnieżnej. Będzie też chłodno. Maksymalna temperatura wyniesie 16 stopni Celsjusza, ale na Podhalu spadnie do 8 stopni. W nocy w Tatrach spadł śnieg.
Zobacz wideo

Jak informuje IMGW, wschodnia Europa oraz Półwysep Skandynawski znajdują się pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji oraz związanych z nim frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu jest w zasięgu rozbudowującego się klina wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Pogodę w Polsce kształtuje wtórny niż znad Bałtyku, przemieszczający się nad Kraje Bałtyckie i Rosję. Napływa chłodna masa polarnego, morskiego powietrza.

W minioną noc w Tatrach spadł śnieg. Ośnieżone góry można podziwiać z Zakopanego, choć w środę rano szczyty częściowo przysłaniały chmury. Jak powiedział PAP dyżurny obserwator Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego, na Kasprowym Wierchu temperatura spadał do minus pięciu stopni Celsjusza, a na szczycie leży 1 cm śniegu. W Tatrach panuje silny wiatr. Śnieg pojawił się już od wysokości 1400 m n.p.m. Śladowa ilość śniegu jest np. na Hali Gąsienicowej czy w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Pogoda. Możliwe burze i opady krupy śnieżnej

W środę możemy spodziewać się dużego zachmurzenia. Nie zabraknie jednak większych przejaśnień i miejscowych opadów deszczu. Na północy i w centrum możliwe są burze i opad krupy śnieżnej. W górach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Opady w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz na Warmii i Mazurach wyniosą do 15 mm. Temperatura maksymalna od 11°C do 16°C, chłodniej będzie zaś na Podhalu - tam termometry wskażą tylko 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, tylko początkowo na południu i wschodzie do 80 km/h, na Pomorzu do 90 km/h, a w górach do 100 km/h. Wiatr zachodni i północno-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich Karpat także deszczu ze śniegiem. Na północy kraju możliwe burze. Temperatura minimalna od 3°C do 7°C, na Podhalu około 0°C, a nad morzem około 9°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Pogoda. Czwartek 19 września

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w centrum i na wschodzie możliwe również burze oraz opady krupy śnieżnej. Prognozowana wysokość opadów na Warmii i Mazurach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12°C do 17°C, chłodniej będzie na Podhalu i Suwalszczyźnie - od 8°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 14°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 80 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami rozpogodzenia. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Temperatura maksymalna około 15°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz porywisty.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM