Protestujący diagności i fizjoterapeuci szykują się na rozmowy z ministrem zdrowia

We wtorek (24 września) diagności i fizjoterapeuci będą rozmawiać z ministrem zdrowia. Trwa protest - pracownicy medyczni domagają się podwyżek.
Zobacz wideo

O tym, że rozmowy mają się odbyć jutro, poinformował Polską Agencję Prasową przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek. Od rana trwa protest diagnostów i fizjoterapeutów. Akcja odbywa się w ponad 100 placówkach medycznych: przychodniach i szpitalach. - Trwająca kampania wyborcza to jeden z najlepszych momentów, żeby przypomnieć ministerstwu, że istniejmy. Przypomnieć o naszej trudnej i fatalnie wynagradzanej pracy - przekonywał Dybek. 

Jak przypomniał, protest odbywa się dlatego, że - mimo złożonych przez ministra zdrowia deklaracji - nie do wszystkich placówek dotarły pieniądze na podwyżki. 

Poprzedni protest odbył się w maju. Członkowie Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych wspólnie z reprezentantami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii prowadzili protest głodowy, domagając się m.in. podwyżek. Po 11 dniach zawiesili akcję, deklarując, że dają ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu "kredyt zaufania". Zapowiedzieli również, że wrócą do głodówki, jeśli do 1 września ich postulaty nie zostaną zrealizowane.

Zdaniem fizjoterapeutów i diagnostów podwyżki otrzymało jedynie około 30 proc. osób objętych porozumieniem. Domagają się oni godnych płac tzn. wzrostu wynagrodzeń o 1200 zł netto, bezpłatnych szkoleń, adekwatnej wyceny świadczeń, szybkiego dostępu pacjenta do fizjoterapeuty i braku limitów na badania laboratoryjne oraz poprawy wynagrodzeń i warunków pracy dla innych zawodów medycznych.

Czytaj też: Polska służba zdrowia A.D. 2019: brak lekarzy, protesty, długi. Kłopoty dotyczą też prywatnych placówek>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Diagności i fizjoterapeuci protestują
Zaloguj się
 • eski57

  0

  - Zbliżające się wybory do parlamentu będą Sprawdzianem naszego – Polaków stanu Godności jako Wartości Moralnej , jaki System Wartości okaże się w Nas Dominującym . ... ?
  - Czy TO będzie Racjonalizm i prawda , swobodny wybór światopoglądu , czy narzucany zaściankowy katolicyzm i mistyfikacja !…
  5Dlaczego NIE glosować na PiS – bo mając b. dobrą koniunkturę gospodarczą , zamiast poprawić , pogorszył dostępność i skuteczność ..
  - Służba zdrowia – Zapaść ! - zamiast dyskutować nad …, proponuję wydelegować fachowców – specjalistów do głębszej oceny funkcjonowania opieki zdrowotnej w innych krajach i zaproponować przeniesienie i przenieść najlepszy – sprawdzony system do Polski !! - zamiast odkrywać – przenieśmy znane ….

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX