"Emeryci, popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem!" - Żakowski oburzony decyzją ws. programu dla seniorów

- Najlepiej, żebyście się państwo nie badali na wszelki wypadek, bo wtedy możecie umrzeć "taniej", nie niepokojąc państwowej służby zdrowia - tak Jacek Żakowski komentował dokument wydany przez rządową agencję oceniającą programy medyczne. W oficjalnym dokumencie stwierdzono bowiem, że "nadwykrywalność chorób" może prowadzić do zwiększenia kolejek do specjalistów.
Zobacz wideo

Władze Warszawy chciały na koszt miasta przeprowadzić profilaktyczne badania 70- i 80-latków. Program został jednak odrzucony przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która ocenia sensowność i skuteczność programów medycznych finansowanych z publicznych pieniędzy.  

Eksperci stwierdzili, że wprowadzenie powszechnego badania mogłoby skutkować "nadwykrywalnością jednostek chorobowych" i wydłużyć kolejki do specjalistów.

- Muszę powiedzieć, że tak jasno wyrażonej w oficjalnym dokumencie idei "Emeryci popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem" jeszcze w Polsce nie spotkałem. Krótko mówiąc, najlepiej, żebyście się państwo na wszelki wypadek nie badali, bo wtedy możecie umrzeć taniej, nie niepokojąc państwowej służby zdrowia - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski

Dziennikarz zastanawiał się, jaka jest zatem dla agencji "prawidłowa wykrywalność" chorób. - Czy wcześniejsze wykrycie nowotworów u 10 proc. ludzi to według agencji dobrze, czy już za dużo?  - pytał, wskazując na "cynizm i okrucieństwo władzy", która stoi za takim dokumentem. 

Z kolei prof. Wiesław Władyka był "porażony" jawnością komunikatu rządowej agencji. - Ludzie mają problem z dotarciem do diagnozy, a ratunkiem urzędnika jest to, aby nie wpuszczać już nikogo do kolejki, bo będzie jeszcze gorzej - ocenił. 

Spartanie mieli skałę Tarpejską

Zdaniem Tomasza Wołka, stwierdzenie agencji "jest czymś tak nieludzkim, niehumanitarnym i ohydnym, że aż nie chce się wierzyć, że jakaś instytucja państwowa z taką historią w ogóle mogła wystąpić". 

- Kiedyś w starożytności Spartanie mieli swoją skałę Tarpejską. A teraz wystarczy po prostu, żeby ludzie w wieku senioralnym nie badali się i nie stosowali żadnej profilaktyki. Nie trzeba żadnej skały. Polecam wszystkim ludziom po 70., żeby przed wyborami wzięli sobie do serca tę nieludzką propozycję - mówił komentator TOK FM. 

Tomasz Lis dodał, że wydany przez agencję dokument jasno pokazuje jak "zdegenerowana i nihilistyczna jest obecna władza". - Drodzy państwo, "trzynastka" dla was emerytów jest. Ale już ten rząd przypilnuje, żebyście następnej "trzynastki" nie dostali. Dokument urzędowy, w którym zapisuje się, że lepiej, żebyśmy u seniorów np. raka za szybko nie wykrywali, bo będą korzystać z opieki medycznej, a wtedy koszty będą zbyt wysokie, jest obrzydliwy - podkreślił. - Rozumiem, że miliardy na kłamstwa TVP są, dziesiątki milionów wyrzucanych w błoto przez polską Fundację Narodową są, dziesiątki milionów na opluwanie sędziów jest, miliardy na utrzymanie władzy Kaczyńskiego są, a wy możecie spokojnie umierać drodzy seniorzy - dodał redaktor naczelny "Newsweeka".

Rozmowy posłuchasz też na telefonie dzięki aplikacji TOK FM. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (130)
Jacek Żakowski: Emeryci popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem
Zaloguj się
 • sawicki1

  Oceniono 29 razy 21

  Kto by pomyślał że słowa p.Szydło będą prorocze:
  Po 4 latach niekompetentnych rządów PIS
  Polska właśnie jest w ruinie!!
  Przy dobrej koniunkturze sfera budżetowa totalnie zaniedbana.
  -edukacja po de formie w ruinie
  -ochrona zdrowia w ruinie
  -TV-PIS w ruinie
  -niskie płace w całej budżetówce i w efekcie ogromne braki kadrowe
  Ciekawe czy wyborcy PIS będą się przyznawać za 2 lata ,
  że głosowali na partię zbawcy narodu??
  Wcale mnie to nie cieszy a nie mówiłem?
  Szkoda Polski.

 • sailor2016

  Oceniono 34 razy 20

  Patrząc z jednej strony to co wyprawia ten nierząd to jedna wielka podłość. Patrząc z drugiej to emeryci gremialnie głosujący za piSS sami sobie zgotowali ten los.

 • ukos

  Oceniono 20 razy 16

  PiSdactwo dla podłożenia nogi Trzaskowskiemu gotowe do najgorszego świństwa.

 • stef0909

  Oceniono 31 razy 15

  Skąd tu tyle pislamskiego szamba? na tym sekta powinna sie przejechać!!zaorac bolszewie

 • krowajagoda

  Oceniono 21 razy 11

  Polska w ruinie.
  Kto by pomyslal ze w ciagu 4 lat mozna tyle zepsuc i tyle afer starac sie bagatelizowac
  Krysztalowi.misiewicze dobrej zmiany.
  Taczki czekają
  Kupa gnoju też

 • antypisiormax

  Oceniono 22 razy 10

  Nic ująć nic dodać !!!!
  A pisiorskie trole moga sobie nasrac w buty.
  Donald wróć i rozpędź ta obecną bandę

 • rozterka47

  Oceniono 17 razy 9

  " Eksperci stwierdzili, że wprowadzenie powszechnego badania mogłoby skutkować "nadwykrywalnością jednostek chorobowych" i wydłużyć kolejki do specjalistów. "

  Jednym słowem , nie ma co badać i diagnozowac 70-80 latków bo potem trzeba by ich leczyć . A to się przecież tylko Kaczyńskiemu i Morawieckiemu należy .

  PIS to ZŁO

 • piotruspan1951

  Oceniono 19 razy 9

  Ale mosiala was zbolec sama prawda o PiSSrancowym panstwie, bo od rana w boj ruszyly PiSrancowe trole. Choc sie bardzo staracie prawdy nie zagluszycie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX