Prezydent Andrzej Duda nadał Kornelowi Morawieckiemu Order Orła Białego

Prezydent Andrzej Duda nadał, w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej, Order Orła Białego Kornelowi Morawieckiemu - poinformowała w piątek na swych stronach internetowych Kancelaria Prezydenta.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej Order Orła Białego Kornelowi Morawieckiemu, działaczowi opozycji demokratycznej w PRL, przywódcy "Solidarności Walczącej" - głosi piątkowy komunikat KPRP.

Informację o nadaniu odznaczenia Kornelowi Morawieckiemu podało też w piątek wieczorem Radio Wrocław.

Premier o złym stanie zdrowia ojca

Nie chciałem rezygnować z tego spotkania, ale jest ono dla mnie niełatwe, bo od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ciechanowa (Mazowieckie).

Szef rządu zaapelował jednocześnie do uczestników spotkania o nieskandowanie jego imienia. "Proszę o taką troszeczkę inną atmosferę" – poprosił. Morawiecki obiecał też, że niezależnie jaki będzie werdykt wyborców w październiku, przyjedzie do mieszkańców Ciechanowa na dłużej, bo "dzisiaj musi wracać wkrótce".

"Przyjadę w ciągu miesiąca po wyborach, na pewno, do Ciechanowa. Na spokojnie, na dłużej, aby z państwem – mam nadzieję - cieszyć się naszym zwycięstwem 13 października" – zaznaczył Morawiecki.

Ojciec premiera Kornel Morawiecki w nadchodzących wyborach parlamentarnych kandyduje do Senatu z list Prawa i Sprawiedliwości. Na początku września udzielił wywiadu, w którym zdradził, że przeszedł chemioterapię i nie podda się w walce z chorobą.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Prezydent Andrzej Duda nadał Kornelowi Morawieckiemu Order Orła Białego
Zaloguj się
 • Wies Kwiec

  Oceniono 18 razy 12

  Duda, w czyim imieniu nadałeś temu bolszewikowi ten order. Jestem Polakiem i wyrażam swój sprzeciw. A tak przy okazji, prokuratura wyjaśniła gospodarowanie pieniędzy w ramach jego fundacji ??? Przekrętasy pozostaną przekrętasami.

 • liwia01

  Oceniono 15 razy 9

  A można prosić o jakiś przykład tych wybitnych działań na rzecz demokracji lub choćby na rzecz Polaków?Lista musi być długa w przypadku tak wybitnego człowieka..

 • Jan Kos

  Oceniono 15 razy 9

  Przejdzie do historii jako ten, który cytował bolszewickie hasła w sejmie o woli ludu ponad prawem.

 • true_lysander

  Oceniono 12 razy 8

  Najwyższe odznaczenie dla rusofila, chwalącego zbliżenie z największym zagrożeniem dla Polski i Polaków - Rosją Putina. Niebywałe...

 • Misue Tanaka

  Oceniono 7 razy 3

  Jak na pisiegosyna jak najbardziej trafna decyzja.Medal za kradzież solidarnościowych pieniędzy zebranych za Odrą.Tak trzymać budyń tak trzymać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX