Prezydent Andrzej Duda nadał Kornelowi Morawieckiemu Order Orła Białego

Prezydent Andrzej Duda nadał, w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej, Order Orła Białego Kornelowi Morawieckiemu - poinformowała w piątek na swych stronach internetowych Kancelaria Prezydenta.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej Order Orła Białego Kornelowi Morawieckiemu, działaczowi opozycji demokratycznej w PRL, przywódcy "Solidarności Walczącej" - głosi piątkowy komunikat KPRP.

Informację o nadaniu odznaczenia Kornelowi Morawieckiemu podało też w piątek wieczorem Radio Wrocław.

Premier o złym stanie zdrowia ojca

Nie chciałem rezygnować z tego spotkania, ale jest ono dla mnie niełatwe, bo od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ciechanowa (Mazowieckie).

Szef rządu zaapelował jednocześnie do uczestników spotkania o nieskandowanie jego imienia. "Proszę o taką troszeczkę inną atmosferę" – poprosił. Morawiecki obiecał też, że niezależnie jaki będzie werdykt wyborców w październiku, przyjedzie do mieszkańców Ciechanowa na dłużej, bo "dzisiaj musi wracać wkrótce".

"Przyjadę w ciągu miesiąca po wyborach, na pewno, do Ciechanowa. Na spokojnie, na dłużej, aby z państwem – mam nadzieję - cieszyć się naszym zwycięstwem 13 października" – zaznaczył Morawiecki.

Ojciec premiera Kornel Morawiecki w nadchodzących wyborach parlamentarnych kandyduje do Senatu z list Prawa i Sprawiedliwości. Na początku września udzielił wywiadu, w którym zdradził, że przeszedł chemioterapię i nie podda się w walce z chorobą.

TOK FM PREMIUM