Uwaga na silne porywy wiatru. IMGW ostrzega

Od niedzieli zacznie silniej wiać nad Polską. Dziś silny wiatr da się we znaki mieszkańcom Pomorza Zachodniego i gór. W poniedziałek wiać będzie praktycznie w całym kraju. W górach wiatr w porywach osiągać może nawet 140 km/h.
Zobacz wideo

W niedzielę w Polsce dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, głównie w północnej połowie kraju. Na północnym wschodzie możliwe lokalne burze. Bez opadów na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Temperatura maksymalna od 14°C, 16°C na północy i terenach podgórskich Karpat do 20°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na
północy kraju i w dolinach sudeckich okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 75 km/h.

IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach wiać będzie coraz silniej. W nocy z niedzieli na poniedziałek  w obszarach podgórskich do 70 km/h, w szczytowych partiach gór do 110 km/h.  W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami pod koniec dnia na zachodzie kraju. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy i zachodzie kraju możliwe lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14°C, 15°C na północy i terenach podgórskich do 20°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, przejściowo silny, po południu w porywach w zachodniej połowie kraju do 90 km/h, w centrum i na terenach podgórskich do 80 km/h, południowo-zachodni, skręcający od zachodu na północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 110 km/h, w Tatrach do 140 km/h.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM