Kętrzyn. Wypadek autobusu rejsowego. Wśród poszkodowanych są dzieci

Do wypadku autobusu pod Kętrzynem doszło około 7.30. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, autobus wpadł do rowu i przewrócił się na bok. W wypadku ucierpiało około 14 dzieci.
Zobacz wideo

18 osób trafiło do szpitali po tym, jak pod Kętrzynem autobus rejsowy, przewożący także dzieci i młodzież szkolną, po zderzeniu z samochodem osobowym zjechał do przydrożnego rowu. Wśród poszkodowanych jest 14 dzieci - podała PAP warmińsko-mazurska straż pożarna.

Jak podała rzeczniczka kętrzyńskiej policji Anna Balita, do wypadku doszło przed godz. 7.30 na drodze Kętrzyn - Stara Różanka, kiedy kobieta kierująca samochodem marki audi zaczęła manewr wyprzedzania. W tym czasie zaczął wyprzedzać ją autobus rejsowy wiozący także dzieci i młodzież do szkoły. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego autobus zjechał do przydrożnego rowu.

Dwie osoby zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a pozostali byli przewożeni karetkami.

Kętrzyn. Wypadek autobusu rejsowego
 
Jak podała straż pożarna, autobusem rejsowym podróżowało 51 osób - były to osoby dorosłe oraz dzieci, które jechały rano do szkoły. Autobus, po zderzeniu z samochodem osobowym, zjechał z jezdni po skarpie około 4 metrów w dół do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok.

Służby ratunkowe rozstawiły namioty, gdzie poszkodowani mogą się schronić, udzielana jest im pierwsza pomoc. Przyjechał także autobus, w którym mogą schronić się ci pasażerowie, którzy nie wymagają hospitalizacji.

Pomocy na miejscu udziela ok. 60 strażaków.

TOK FM PREMIUM