Marian Banaś pozwał TVN i dziennikarza "Superwizjera". Szef NIK domaga się m.in. przeprosin

Szef NIK Marian Banaś złożył we wtorek pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN S.A. i reporterowi Bertoldowi Kittelowi w związku z materiałem "Superwizjera". Banaś domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty stosownej kwoty na cel społeczny.
Zobacz wideo

Banaś w przekaznym PAP oświadczeniu podkreślił, że materiał "Superwizjera" zawiera nieprawdziwe zarzuty i informacje, naruszające jego dobre imię, a ponadto dyskredytujące jego osobę i Najwyższą Izbę Kontroli, której jest prezesem.

"W dniu dzisiejszym złożyłem pozew cywilny, wraz z dokumentacją dowodową, o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN S.A. i autorowi reportażu Bertoldowi Kittel, w ramach którego domagam się od ww. osób m.in. przeproszenia za takie bezprawne działania oraz zamieszczenia sprostowania, a także zapłaty stosownej kwoty na wskazany w tym pozwie cel społeczny" - oświadczył Banaś.

Według szefa NIK autor reportażu "nie dochował obowiązku zachowania należytej staranności i rzetelności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, ograniczając się jedynie do dokonania selektywnego przekazu informacji +pod z góry założoną tezę+ w celu skompromitowania" jego osoby.

Afera Banasia

W reportażu "Superwizjera" TVN, dziennikarze przekonywali, że oświadczenia majątkowe szefa NIK budzą wątpliwości. Banaś miał nie wpisać do nich informacji o zabezpieczeniu na hipotece kamienicy, która - jak wynika z oświadczenia majątkowego i zapisów w księdze wieczystej - należy właśnie do prezesa NIK. W kamienicy tej prowadzony jest hotel na godziny, a w całą działalność - jak podał "Superwizjer" - zaangażowani są ludzie z tzw. półświatka. Banaś udał się na urlop do czasu zakończenia przez CBA kontroli jego oświadczeń majątkowych. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Marian Banaś pozwał TVN i dziennikarza "Superwizjera". Szef NIK domaga się m.in. przeprosin
Zaloguj się
 • maja Walec

  Oceniono 9 razy 9

  Gościu lepiej złóż korektę zeznania podatkowego w sprawie zaniżania dochodów z najmu

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 6

  Może najpierw wyniki prokuratorskich dochodzeń, wyjaśnienie zarzutów, a na przeprosiny przyjdzie czas?
  Kompromitacja OSOBY nie jest zbyt trudna, gdy OSOBĄ zajmuje się CBA, zwłaszcza że CBA zajmuje się trochę opieszale, gdy człowiek znany z niezbyt chlubnej przeszłości jest w posiadaniu telefonu do prezesa NIK i mówi do tegoż prezesa po imieniu, co oznacza więcej niż przypadkowe związki.

 • alik444

  Oceniono 5 razy 5

  Po to pisiory przejmują sądy aby ich aparatczykom krzywda się nie stała.

 • Jan Kos

  Oceniono 3 razy 3

  Co za kraj. Alfons pozywa o zniesławienie.

 • krytek-7

  Oceniono 5 razy 3

  To sie nazywa,swinia drze wor i kwiczy.

 • wlaki100

  Oceniono 2 razy 2

  ma nas wszystkich za idiotów

 • getz54

  Oceniono 1 raz 1

  Tonący brzydko się chwyta. Podobniez jak mówi się na mieście, Banaś spytał się Kamińskiego, czy jego ludzie mogliby czasem pojezdzic za nim po dzielnicy i postrzelac do niego, oczywiście tak zeby nie trafic. Da mu to mozliwośc odwazniejszego działania i posłuzy do odwrócenia uwagi od rzeczywistego problemu, z którym nie jest w stanie się uporac. NIK w końcu to nie agencja towarzyska, a pani wiceprezes to nie burdelmama obwieszona łańcuchami i sygnetami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX