Komentarze (55)
Archidiecezja Lubelska ogłosiła zasady kontaktu księży z dziećmi. "Zakładamy, że może mieć też miejsce dobry dotyk"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wujekdolf

  Oceniono 4 razy 4

  sku rwy syn y.

 • liwia01

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe,że przewodnicy duchowi sami z siebie nie wiedzą ,jak się zachowywać w kontaktach z dziećmi i potrzebują specjalnych instrukcji.Wszystko to działania pozorowane,że się coś z pedofilią w kk próbuje robić.Pedofile kościelni są dość znaczącą liczebnie grupą funkcjonariuszy kk ściągającą haracz dla Watykanu.Kościół z nich nie zrezygnuje,bo i gejow coraz mniej zgłasza się do seminarium /stąd ta kościelna nagonka na osoby lgbt.../

 • aa1000

  Oceniono 3 razy 3

  O lizaniu bitej śmietany z kolan gimnazjalistek nic nie napisali?

 • me_on_gazeta

  Oceniono 4 razy 2

  Niespecjalnie rozumiem, o co chodzi z tym ewentualnym życzeniem sobie ze strony rodziców?! Co to są za sytuacje, w których rodzice sobie życzą, żeby ksiądz dotykał dziecko??? Dziecko nie jest własnością rodziców, ma prawo do nietykalności. Nie ma żadnego powodu, żeby osoby, z którymi dziecko nie jest związane emocjonalnie, głaskały je po głowie czy po czymkolwiek!

 • sverir

  Oceniono 2 razy 2

  Już niedługo przejdzie projekt "Stop pedofilii" i takie instrukcje o "dobrym dotyku" zostaną zakazane.

 • realizmforte2

  Oceniono 1 raz 1

  To to już nie obowiązuje ??
  „Crimen Sollicitationis to tajny dokument, datowany na 16 marca 1962, opracowany przez watykańskich urzędników, zatwierdzony przez papieża Jana XXIII i podpisany przez kardynała Alfredo Ottaviani, sekretarza Świętego Oficjum.(Obecna nazwa: Kongregacja Nauki Wiary, dawniej Święta Inkwizycja)
  – dokument ten był tajnym planem, zawierającym instrukcje w kwestii postępowania w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie małoletnich. Przepisy dotyczyły też przypadków zoofilii i homoseksualizmu. Owe ścisłe instrukcje postępowania obowiązywały kler katolicki na całym świecie.
  – Crimen Sollicitationis jest dokumentem, który pod karą ekskomuniki nakazuje trzymanie w największej tajemnicy przestępstw seksualnych księży; nakazuje bezkompromisową walkę z poszkodowanymi i tymi, którzy ich popierają; zakazuje współpracy w tych sprawach z organami ścigania; nakazuje niszczenie dowodów przestępstw i utrudnianie pociągnięcia do odpowiedzialności osób duchownych (poprzez np. przeniesienie księdza-pedofila do innej parafii).
  -A Jan Paweł II był, co nie ulega najmniejszej wątpliwości, jako głowa Kościoła watykańskiego, doskonale poinformowany o istnieniu owego haniebnego dokumentu. Nie uczynił jednak nic, by go anulować i poprzez to zapobiec tysiącom tragedii molestowanych seksualnie, gwałconych przez zboczeńców w sutannach dzieciaków. Nie kiwnął nawet swym upierścienionym palcem, aby nie dopuścić do kontynuacji koszmaru, dla wielu ofiar kończącego się samobójstwem. Za to lubił błogosławić najmłodszych, z dobrotliwym uśmiechem brać ich ręce i przytulać. Santo subito! Tak bardzo ukochał dzieci..”

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  A jak czarny zbok włoży rękę w majtki małolata żeby w pupę klepnąć dla zachęty to też dobry dotyk?

 • alben albus

  0

  Już np za samo głaskania po włosach na główce dziecka uważam za czyn pedofilski przez kler...

 • elegancja_francja

  Oceniono 2 razy 0

  Glupota - zajmowanie czasu na pierdoly

 • rastablaster

  Oceniono 2 razy -2

  Kiedy opublikujecie listę Epsteina? Pedofilię w kościele już znany, kiedy coś na temat pedofilii wśród ortodoksyjnych Żydów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX