11. Marsz Równości na ulicach Wrocławia. "Miłość przeciw nienawiści"

Pod hasłem "Miłość przeciw nienawiści" w sobotę po południu rozpoczął się we Wrocławiu 11. Marsz Równości. Zgromadzenie rozpoczęło się na placu Wolności, a jego uczestnicy otoczeni są ścisłym kordonem policji.
Zobacz wideo

Marsz rozpoczął się około godz. 15.00 na placu Wolności, a trasa została wyznaczona przez centrum miasta, w tym przez rynek i plac Solny i wróci pod Narodowe Forum Muzyki, gdzie zaplanowano zakończenie zgromadzenia.

Uczestnicy wrocławskiego Marszu Równości przynieśli ze sobą tęczowe flagi, a na czele pochodu umieścili baner z napisem "Miłość przeciw nienawiści".

W sobotnim zgromadzeniu udział wziął m.in. lider wrocławskiej listy KW SLD Krzysztof Śmiszek z Wiosny.

Organizatorzy wrocławskiego marszu ze stowarzyszenia Kultura Równości podkreślają, że spotykają się po to, by wyrazić solidarność z postulatami równości i szacunku dla wszystkich. W manifeście zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych apelują  m.in. o zmiany przepisów prawa i dopisania homofobii oraz mowy nienawiści względem osób LGBT jako przesłanki dyskryminacji w art. 119 Kodeksu karnego.

"Żądamy zmiany języka debaty publicznej od wszystkich jej podmiotów, w tym polityków i polityczek, osób publicznych, mediów, a także zwierzchników Kościoła katolickiego; zaprzestania nienawistnej kampanii kłamstw wobec osób LGBT w mediach i przestrzeni publicznej" – wymieniają organizatorzy wydarzenia.

W tym roku wrocławski Marsz Równości po raz pierwszy ma honorowy patronat prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

DOSTĘP PREMIUM