Pogoda. Będzie coraz cieplej. W niedzielę nawet 22 stopnie!

Od dziś w całej Polsce zrobi się cieplej, ale będzie również wietrznie i deszczowo. Temperatura każdego dnia do końca tygodnia będzie wzrastać. W niedzielę na południu Polski nawet do 22 stopni.
Zobacz wideo

Środek tygodnia jest deszczowy i wietrzny. Temperatura maksymalna od 12°C na południowym wschodzie i miejscami na wybrzeżu do 17°C na Dolnym Śląsku. W Karpatach można spodziewać się porywów wiatru do 100 km/h - informuje IMGW.

Ciepły i słoneczny weekend

Prognozy na koniec tygodnia i weekend nastrajają jednak optymizmem. Z każdym dniem temperatura będzie nieco wzrastać. W piątek na Dolnym Śląsku będzie już 18°C. Noce bez mrozu, przeważnie od 5°C do 10°C. Najcieplejszym dniem tygodnia ma być niedziela z dużą ilością słońca i temperaturą przekraczającą w wielu miejscach 20 stopni. We Wrocławiu, Zielonej Górze termometry wskażą nawet 22 stopnie.

Początek następnego tygodnia również będzie ciepły, ale nieco bardziej pochmurny niż poprzedzający go weekend. Od 16 stopni w Suwałkach, 19 stopni w centrum kraju i do 21 stopni na południu Polski.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM