Ktoś złożył donos na Iwonę Hartwich, że źle opiekuje się synem

Jedna z liderek ubiegłorocznego protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie Iwona Hartwich spodziewa się kontroli z toruńskiego MOPR-u. Jak mówi, ktoś złożył donos, że źle zajmuje się synem Jakubem. O sprawie napisały wysokieobcasy.pl.
Zobacz wideo

O kontroli z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Iwona Hartwich dowiedziała się kilka dni temu, odbierając telefon od urzędnika. - Najpierw nie chciano mi powiedzieć, o co dokładnie chodzi, ale potem udało mi się dowiedzieć, że ktoś złożył na mnie donos, że źle zajmuję się moim synem Jakubem - mówi portalowi wysokieobcasy.pl.

Iwona Hartwich startuje do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej (jest "trójką" w Toruniu). W rozmowie z portalem podkreśla, że nie ma pojęcia, kto może stać za donosem i czy może mieć on podtekst polityczny. Przyznaje jednak, że jest zaskoczona, że pojawia się akurat teraz - przed wyborami.

Rzeczniczka toruńskiego MOPR-u nie chciała potwierdzić portalowi informacji na temat doniesienia na Iwonę Hartwich - powołując się m.in. na przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Podkreśliła jednak, że ośrodek jest zobowiązany sprawdzić każdy niepokojący sygnał, który otrzymuje. Dodała też, że w domach z osobami niepełnosprawnymi rutynowe kontrole są przeprowadzane mniej więcej co pół roku.

- W moim domu pracownika socjalnego nie widziałam kilka lat - przyznała z kolei Hartwich, podkreślając, że chętnie go przyjmie, bo ma "kilka spraw do omówienia".

Kim jest Iwona Hartwich?

Iwona Hartwich to jedna z liderek ubiegłorocznego protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Protest rozpoczął się w połowie kwietnia i trwał 40 dni. Hartwich brała w nim udział razem ze swoim synem Jakubem, który w zeszłym roku został radnym w Toruniu.

Protestujący domagali się m.in. stałego dodatku do renty socjalnej w wysokości 500 złotych. Zależało im, aby dodatek - podobnie jak program 500 złotych na dziecko - był wypłacany bez względu na dochody. W lipcu Sejm przyjął program zakładający wsparcie osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji kwotą 500 zł, z zachowaniem jednak progów dochodowych.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Ktoś złożył donos na Iwonę Hartwich, że źle opiekuje się synem
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 12 razy 8

  Klasyczna esbecka strategia. Umęczyć i zdyskwalifikować w oczach publicznych przeciwnika.

 • qwertura

  Oceniono 12 razy 8

  Obecnie rządząca partia wyzwala w Polakach najgorsze demony.

 • P 45

  Oceniono 8 razy 4

  Takie donosy robi katalik.

 • Jaro Max

  0

  20 lat opiekowałem się osoba niepełnosprawną ,z Kopru ,mopsu itd nie miałem kontroli ,nawet telefonicznego kontaktu ,co za bzdury płyną z ust urzednikiw ??

 • Loonax 007

  Oceniono 3 razy -1

  Usłużne pisowskie trolle napiszą wszystko: hejcik, paszkwil, notateczkę, a jak trzeba to i donosik...Pan Piebiak i reszta dali dobry przykład , a zachwycony elektoracik patrzy i naśladuje. Piłsudski miał rację, jak mówił, że naród dobry, tylko ludzie kooorwy....

 • szpung

  Oceniono 6 razy -2

  Obawiam sie ze to ten sam przypadek co Szojring i czworonogi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX