Pogoda. Ciepły weekend przed nami. W niedzielę słońce i 23 stopnie

W weekend Polska znajdzie się w centrum dużego ocieplenia. W wyborczą niedzielę w całej Polsce będzie bardzo ciepło i słonecznie. Temperatury osiągną nawet 23 stopnie na Dolnym Śląsku.
Zobacz wideo

Już w piątek poczujemy przypływ ciepłego powietrza, natomiast sobota i niedziela zapowiadają się w niektórych regionach wręcz gorąco jak na środek października. Temperatury w większości kraju będą przekraczać 20 stopni.

Niedziela - dzień wyborów - ma być najcieplejsza. We Wrocławiu temperatura może osiągnąć 23 stopnie, a w większości kraju 19-21 stopni C. Trochę chłodniej na północy, a najzimniej tradycyjnie na Suwalszczyźnie, jedynie 16 stopnie. Raczej nie należy spodziewać się opadów - wynika z prognoz IMGW.

Pogoda na najbliższy w weekend.Pogoda na najbliższy w weekend. www.pogodynka.pl

Nocami - z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek - temperatura spadnie do 11-14 stopni C.

Początek następnego tygodnia również będzie ciepły, ale nieco bardziej pochmurny niż poprzedzający go weekend. Od 16 stopni w Suwałkach, 19 stopni w centrum kraju i do 21 stopni na południu Polski.

Mocniej powieje na południu

W piątek IMGW ostrzega przed silnym wiatrem dla południowych części woj. podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Prędkość wiatru w porywach może tam wynieść do 80 km/h. Ostrzeżenia mają utrzymać się do sobotniego popołudnia.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM