WOŚP. Jurek Owsiak ogłosił cel 28. Finału Orkiestry

Celem finału WOŚP 2020 będzie dziecięca medycyna zabiegowa i zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych - ogłosił Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej. Najbliższy finał orkiestry odbędzie się 12 stycznia 2020 r. pod hasłem "Wiatr w żagle".
Zobacz wideo

"Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej" czytamy na stronie WOŚP.

Cel finału WOŚP 2020

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Owsiak nawiązał też do ostatnich wyborów parlamentarnych i zaapelował do polityków: - Naszym hasłem będzie wiatr w żagle, wszystkie ręce na pokład. Lecimy przed siebie, łapiemy ten dobry wiatr, który myślę, że łapaliśmy nawet kilka dni temu. Trochę się te nasze żagle napięły. Oby złapały pełen wiatr, oby dostały takiej naprawdę wielkiej siły. Żebyśmy byli tak jak wszystkie nasze finały, żeby wszystkie kolory tęczy były razem z nami, żebyśmy po raz 28. mogli być razem, a nie dzielić się.

Podczas ostatniego finału WOŚP zebrano 176 milionów złotych. Dodatkowo 16 milionów złotych zebrano z ostatniej puszki prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł. Zbiórka do jego puszki była prowadzona na Facebooku, zebrano wówczas 16 milionów złotych. 

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas ubiegłorocznego finału WOŚP Jerzy Owsiak chciał zrezygnować z szefowania fundacji, ale po apelach m.in. żony prezydenta Magdaleny Adamowicz, wrócił do kierowania WOŚP.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM