Wiceminister sprawiedliwości: Nie będzie związków partnerskich i zgody na deprawację

- Nigdy nie będzie naszej zgody na związki partnerskie czy adopcję dzieci przez związki homoseksualne - mówił w czwartek wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski na konferencji poświęconej tematyce małżeństw.
Zobacz wideo

Słowa wiceministra padły na konferencji "Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych" zorganizowanej przez Fundację Mamy i Taty. Wydarzenie było częścią kampanii tej organizacji realizowanej pod hasłem "Małżeństwo - dzieło naszego życia".

Wiceminister Romanowski pojawił się na konferencji w zastępstwie ministra Zbigniewa Ziobry. Jego obecność nie była przypadkowa. Jak pisał bowiem "Dziennik Gazeta Prawna", kampania jest realizowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, nad którym pieczę sprawuję Ministerstwo Sprawiedliwości. Fundacja otrzymała na nią 1,5 mln zł. - Wystartowaliśmy w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości - mówił "DGP" prezes Mamy i Taty Marek Grabowski. Dodał, że to już drugi projekt, który resort finansuje z Funduszu Sprawiedliwości. Pierwszy nazywał się "Ratuj rodzinę" i miał zapobiegać rozwodom. Na ten cel fundacja otrzymała 700 tys. zł.

"Rozprzestrzeniająca się ideologia LGBT"

Wiceminister Romanowski - w swoim wystąpieniu na konferencji - przekonywał, że rodzina jest siłą obecnych, przeszłych i przyszłych pokoleń, która musi zmagać się z wieloma zagrożeniami. Wśród nich w pierwszej kolejności wymienił "antykulturę rozwodów", która - jego zdaniem - wpływa na obecne funkcjonowanie rodziny. Główną uwagę skupił jednak na "bardziej współczesnych zagrożeniach związanych z rozprzestrzeniającą się ideologią LGBT".

Doprecyzował, że chodzi mu o "mniejszość, która próbuje narzucić swoje poglądy i swój sposób życia większości promując de facto deprawację". - Mogę zapewnić w imieniu całego zespołu Ministerstwa Sprawiedliwości, że z naszej strony niewątpliwie nie będzie i nie ma na to zgody - podkreślił. Dopowiedział również, że na "na instytucjonalizację związków partnerskich czy adopcję dzieci przez związki homoseksualne też nigdy nie będzie zgody". - Bo to rzeczywiście jest kwestia po prostu wartości - skwitował.

- To, co proponuje ideologia LGBT, to propozycja nowego człowieka. Jednym z haseł ostatniego paryskiego marszu równości jest to, że "chcemy zniszczyć i zmienić to społeczeństwo". Nie ma naszej zgody na tego typu zmianę. W naszej ocenie te wartości, na których nasza tradycja i kultura były budowane (…) to jest właśnie ten system, który chcemy bronić - kontynuował swój wywód Romanowski.

Wiceminister przekonywał zgromadzonych na konferencji, że wsparcie rodzin - ekonomiczne i prawne - już się odbywa. - Nie przez przypadek pierwsza inicjatywa w mijającej kadencji Sejmu, która wyszła z Ministerstwa Sprawiedliwości to była ustawa zakazująca zabierania dzieci za biedę. Potem całą kontynuację programu Zjednoczonej Prawicy można określić krótko - jako solidarność z osobami, które podejmuje ten wysyłek wychowywania dzieci - mówił przedstawiciel resortu sprawiedliwości.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM