Trzy kolejne osoby z zarzutami ws. pożaru w escape roomie

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie postawiła zarzuty trzem kolejnym osobom w sprawie pożaru w escape roomie, w którym zginęło pięć 15-letnich dziewcząt.

Zarzuty usłyszeli: Małgorzata W. - babcia organizatora escape roomu, która rejestrowała działalność, Beata W. - matka podejrzanego, która współprowadziła działalność, i Radosław D. - pracownik escape roomu.

Są podejrzani o umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu 15-letnich dziewcząt, które 4 stycznia 2019 r. zginęły w pożarze. Czyn ten jest zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności. Tożsame zarzuty usłyszał 6 stycznia 2019 r. Miłosz S. - organizator escape roomu.

Gąsiorowski poinformował, że wobec Małgorzaty W. i Beaty W. zastosowano środki o charakterze wolnościowym, zobowiązano do poręczenia majątkowego w kwocie po 10 tys. zł, zastosowano dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Natomiast Radosław D. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy w Koszalinie, o co wnioskowała prokuratura okręgowa.

Gąsiorowski zaznaczył, że postanowienia o środkach zapobiegawczych nie są prawomocne.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM