"Dzień Spódniczki" w poznańskiej podstawówce. Groźby dla dyrektorki i ochrona policji

Po telefonach z pogróżkami, które miała dostawać dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu - placówka znalazła się pod doraźną ochroną policji. Groźby wobec dyrektorki miały być związane z zapowiadanym przez placówkę "Dniem Spódniczki".
Zobacz wideo

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu miał odbyć się "Dzień Spódniczki". Każdy uczeń, który tego dnia przyszedłby w spódnicy - miał być zwolniony z odpowiedzi. Zabawa miała dotyczyć zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Pomysł szkolnego samorządu nie spodobał się jednak prawicowym organizacjom i niektórym rodzicom, którzy twierdzili, że chodzi w nim o propagowanie ideologii i gender.

Ostatecznie dyrektorka szkoły Anetta Dropińska-Pawlicka imprezę odwołała. "Niestety, pojawił się głos, który przypisał tej spontanicznej, młodzieżowej akcji treści ideologiczne, czemu stanowczo się sprzeciwiamy. W przekazach medialnych pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji o akcji, które wywołały atak na szkołę i jej pracowników. Jest to w naszej opinii niesprawiedliwe i krzywdzące" - poinformowała dyrekcja, w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej szkoły.

Groźby wobec dyrekcji

Odwołanie imprezy nie zakończyło jednak sprawy. Jak mówi Andrzej Borowiak z poznańskiej policji, dyrektor placówki miała dostawać groźby.

- Dyrektorka szkoły otrzymała telefony od osób, które były agresywne wobec niej i które ją wyzywały. Biorąc pod uwagę fakt, że dyrektorka czuje się zagrożona, komendant komisariatu Poznań- Grunwald podjął decyzję o skierowaniu doraźnych patroli w okolice szkoły - wyjaśnia w rozmowie z TOK FM funkcjonariusz.

W przeszłości szkoła organizowała dla uczniów min. dzień krawata i dzień piżamy. Wtedy jednak imprezy te nie wzbudzały tak dużych kontrowersji.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (19)
"Dzień Spódniczki" w poznańskiej podstawówce. Groźby dla dyrektorki i ochrona policji
Zaloguj się
 • Krzysiek Olejniczak

  Oceniono 8 razy 2

  Tak jest! Nie wpuszczać żadnych facetów w kieckach do szkół! Do kruchy z nimi!

 • Andy 57

  Oceniono 5 razy 1

  Mozna sie jeszcze dalej posunac i oglosic Dzien Tampona. Ktory chlopak przyjdzie z tamponem, bedzie zwolniony z WF-u.

 • gassarbaiter

  Oceniono 9 razy 1

  A teraz drogie lewackie lemingi, wyobraźcie sobie sytuację „dnia różańca” ale byście dostali piany na tych waszych buźkach w kształcie sierpa i młot.

 • liwia01

  Oceniono 11 razy 1

  Obserwujemy obecnie wzmożony deficyt intelektualny w kręgach prawicowych.Ciekawe,czym się skończy to oczywiste szaleństwo.

 • rootsman4

  Oceniono 4 razy 0

  Walczyliście z Kościołem, Chcieliście LGBT, to macie...zamienił stryjek, siekierkę na kijek...:P

 • Andrzej Krywen

  Oceniono 8 razy 0

  W imieniu całego narodu szkockiego - Gender Non Possumus!

 • Kasia M

  Oceniono 3 razy -1

  Klechu w sukienkacj też gnać gdzie pieprz rośnie ...zboki

 • Oceniono 5 razy -1

  Też sobie ktoś wymyślił sprytnie bardzo sprytnie. Dzień spodni to byłoby zbyt oklepane ponieważ dziewczęta jaki chłopcy chodzą w takowych. Jeszcze pomysłodawca powinien wymyślić, że chłopcy którzy nie przyjdą w spódnicy piszą klasówkę oraz wszyscy obligatoryjnie dostają pały

 • plainvanilla

  Oceniono 2 razy -2

  fundamentaliści katoliccy są nie tylko ciemni, ale przede wszystkim śmiertelnie nudni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX