Archidiecezja reaguje na reportaż dot. arcybiskupa Głódzia. "Zakłamany i zmanipulowany obraz"

Przedstawiciele Archidiecezji Gdańskiej w przesłanym PAP oświadczeniu negatywnie odnieśli się do reportażu TVN24 dotyczącym metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. W materiale jest mowa m.in. o tym, że duchowny poniżał podwładnych.
Zobacz wideo

Księża, którzy wystąpili w reportażu w "Czarno na białym" TVN24, relacjonowali, że Głódź stosował wobec nich przemoc psychiczną i poniżał ich.

- Ksiądz arcybiskup któregoś dnia przyniósł wagę, "poprosił" o wejście mnie i drugiego kierowcę, po czym powiedział: "Jak przytyjesz kilogram, wypi...lę cię po roku" - opisał jeden z duchownych.

Duchowni Archidiecezji Gdańskiej w oświadczeniu przesłanym w sobotę Polskiej Agencji Prasowej przekonują, że reportaż TVN zawiera "pełną agresji narrację, która odbiega od rzeczywistości".

“W materiale tym, obraz arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych. Odbieramy to także jako systemowy atak wymierzony w duchowieństwo i wiernych archidiecezji gdańskiej” - piszą duchowni. 

O kontrowersjach dotyczących arcybiskupa pisała już w 2013 roku Magdalena Rigamonti w tygodniku "Wprost". Jeden z księży wypowiadających się w tekście opisywał, że Głódź miał budzić go w nocy, pijany, i kazał grać na akordeonie, nalewać alkohol czy szukać odpowiedniego gatunku kiełbasy.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (58)
Archidiecezja reaguje na reportaż dot. arcybiskupa Głódzia. "Zakłamany i zmanipulowany obraz"
Zaloguj się
 • Miru Web

  Oceniono 18 razy 18

  Wczoraj obejrzałam program "czarno na białym "o wsiach, w których PiS mialo najwyższą wygraną, 80-90 %. Rzecz działa się na Podkarpaciu. Całe życie tych ludzi to kościół. Żadne racjonalne argumenty do nich nie trafią. Tamci kradli, a PiS daje. Bardzo szanuję prostych ludzi, z życiową mądrością, ale oni nie są prości, są prostaccy, prymitywni i zaślepieni. Oni nigdy nie odsuną PiSu od władzy.

 • Jan Kot

  Oceniono 17 razy 17

  Jeszcze jeden kryształ. Trzeba przypomnieć że to kolega pedofila ks. Jankowskiego. Razem pili, razem się bawili... Czego jeszcze nie wiemy?.

 • liwia01

  Oceniono 16 razy 16

  Ciekawe,ilekroć ujawnia się fakty na temat kk zawsze następuje reakcja określająca te fakty jako atak na kościół. Podobnie jest,gdy się wymienia faktyczne przestępstwa pisu,wtedy mamy do czynienia z atakiem na Polskę,nieprawdaż droga władzo świecka i "duchowa"?

 • getz54

  Oceniono 15 razy 15

  Czego mozna się spodziewac po zachowaniu człowieka urodzonego na polskim katolickim zadupiu w Bobrówce na Podlasiu, kończącym szkołę w Sokółce, przyjmującej święcenia kapłańskie od .... Gulbinowicza. Bieda prawdopodobnie wygoniła go z domu. Zamiast koszar wybrał kościół, innego wyboru nie miał, tylko tam mogli go ubrac i nakarmic za darmo. Braki w edukacji, słabe wyniki w szkole i genetyczne skłonności miały wpływ na jego zycie. Podobniez kilka lat temu definitywnie wysikał nerki i rozwalił wątrobę, to wynik wytęzonej pracy na etacie generała w ordynariacie polowym. Kwaśniewski ponoc tez miał w tym swój udział, byc moze i jemu przygrywał zespół ,,Czerwone kamizelki,, z gdańskiej diecezji przy okazji gościny u obywatela generała Głódzia. Kto urodzi się chamem i prostakiem takim umrze, ale wcześniej sobie trochę pohula jak Dyzma, Głódz, Szydło, Banaś, Kuchciński, prałat Jankowski itd. itd. itd.

 • Andrzej Spyrka

  Oceniono 15 razy 15

  Wy wiernych zostawcie w spokoju.......a szatana szukajcie w waszym otoczeniu , nie w TVN

 • Andrzej Kasparek

  Oceniono 14 razy 14

  Instytucja, która nie potrafi wyrugowac takich Glodziow nie powinna mieć zaufania wiernych

 • Stefan Ziemiański

  Oceniono 14 razy 14

  Ktoś kto mieni się pasterzem i wychowawcą tak postępować nie powinien. Przykład dla wiernych niezbyt budujący tym bardziej że ma skłonności do nadużycia alkoholu. Gajos zagrał postać sympatyczniejszą.

 • Gambit szachowy

  Oceniono 13 razy 13

  Normalnie gdyby zdjąć mu te okularki czapeczkę i ten jego śmieszny strój to ten gość nie różnił by się niczym od towarzystwa które siedzi na ławce pod moją Biedronką codziennie rano i tak do 18:00

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX