Archidiecezja reaguje na reportaż dot. arcybiskupa Głódzia. "Zakłamany i zmanipulowany obraz"

Przedstawiciele Archidiecezji Gdańskiej w przesłanym PAP oświadczeniu negatywnie odnieśli się do reportażu TVN24 dotyczącym metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. W materiale jest mowa m.in. o tym, że duchowny poniżał podwładnych.
Zobacz wideo

Księża, którzy wystąpili w reportażu w "Czarno na białym" TVN24, relacjonowali, że Głódź stosował wobec nich przemoc psychiczną i poniżał ich.

- Ksiądz arcybiskup któregoś dnia przyniósł wagę, "poprosił" o wejście mnie i drugiego kierowcę, po czym powiedział: "Jak przytyjesz kilogram, wypi...lę cię po roku" - opisał jeden z duchownych.

Duchowni Archidiecezji Gdańskiej w oświadczeniu przesłanym w sobotę Polskiej Agencji Prasowej przekonują, że reportaż TVN zawiera "pełną agresji narrację, która odbiega od rzeczywistości".

“W materiale tym, obraz arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych. Odbieramy to także jako systemowy atak wymierzony w duchowieństwo i wiernych archidiecezji gdańskiej” - piszą duchowni. 

O kontrowersjach dotyczących arcybiskupa pisała już w 2013 roku Magdalena Rigamonti w tygodniku "Wprost". Jeden z księży wypowiadających się w tekście opisywał, że Głódź miał budzić go w nocy, pijany, i kazał grać na akordeonie, nalewać alkohol czy szukać odpowiedniego gatunku kiełbasy.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM