Gdańsk. Oficer Wojska Polskiego postrzelił dwie osoby

Dwie osoby, które zostały w nocy postrzelone przez oficera WP, przebywają w szpitalu - informuje rzeczniczka gdańskiej prokuratury.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w Gdańsku Wrzeszczu. W godzinach nocnych doszło do oddania strzałów. Osobą, która oddała strzały, był oficer WP. Dwie osoby doznały obrażeń. Przebywają w szpitalu. Nic im nie zagraża, z tego, co mi przekazano. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia" - powiedziała PAP prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 

Radio Gdańsk we wczesnych godzinach przedpołudniowych podało, że dwaj młodzi mężczyźni zostali postrzeleni w Gdańsku Wrzeszczu. Do zdarzenia doszło po godz. 3 w nocy w kamienicy przy ulicy Lendziona.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter Radia Gdańsk, młodzi mężczyźni w wieku 21 i 22 lat, prawdopodobnie pijani, mieli próbować dostać się przez okno do jednego z mieszkań. Oficer wojska miał pozwolenie na broń. Miał wyjaśniać, że oddał strzały, bo myślał, że ktoś się włamuje do jego mieszkania. Na miejscu znaleziono trzy łuski.

Żandarmeria i prokuratura zabezpieczają ślady i ustalają okoliczności zajścia. Nikt nie został zatrzymany.

DOSTĘP PREMIUM