Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o szpiegostwo

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o szpiegostwo. Ma chodzić o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi.
Zobacz wideo

ABW zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o szpiegostwo. Jak podaje rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do trzech lat więzienia. 

Jak informuje TVP Info, mężczyzna podejrzewany jest o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. 

Prokuratura przedstawiła także podejrzanemu zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem.

Do zatrzymania miało dojść 24 października. Z informacji prokuratury wynika, że podczas przeszukania mieszkania i miejsca pracy Piotra Ś. funkcjonariusze ABW zabezpieczyli nielegalnie posiadaną sztukę broni palnej, amunicję oraz nośniki elektroniczne i dokumenty. Służby przeszukały także miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś. Tam również znaleziono broń palną i amunicję bez pozwolenia.

Informacje te potwierdził też na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Rzecznik zaznaczył też - odnosząc się do pojawiających się w mediach informacji dot. Piotra S. - że podejrzany "nie jest nie jest i nie był pracownikiem ani funkcjonariuszem ABW".

26 października sąd aresztował Piotra Ś. na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM