Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o szpiegostwo

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o szpiegostwo. Ma chodzić o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi.
Zobacz wideo

ABW zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o szpiegostwo. Jak podaje rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do trzech lat więzienia. 

Jak informuje TVP Info, mężczyzna podejrzewany jest o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. 

Prokuratura przedstawiła także podejrzanemu zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem.

Do zatrzymania miało dojść 24 października. Z informacji prokuratury wynika, że podczas przeszukania mieszkania i miejsca pracy Piotra Ś. funkcjonariusze ABW zabezpieczyli nielegalnie posiadaną sztukę broni palnej, amunicję oraz nośniki elektroniczne i dokumenty. Służby przeszukały także miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś. Tam również znaleziono broń palną i amunicję bez pozwolenia.

Informacje te potwierdził też na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Rzecznik zaznaczył też - odnosząc się do pojawiających się w mediach informacji dot. Piotra S. - że podejrzany "nie jest nie jest i nie był pracownikiem ani funkcjonariuszem ABW".

26 października sąd aresztował Piotra Ś. na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o szpiegostwo
Zaloguj się
 • Mariusz Małecki

  Oceniono 4 razy 4

  Na mojego nosa to jakie służby, taki agent.
  Potencjalna wtyczka najniższej kategorii. Pewnie ruskie sami go wystawili, żeby schować coś cenniejszego.

 • bihepi

  Oceniono 1 raz 1

  "Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o szpiegostwo".
  Czyżby służby wreszcie doczytały książki Tomka Piątka i wzięły Antoniego za jego niemiłą twarz?
  Jeśli tak, to tytuł uważam za nadużycie.
  Nazwanie mężczyzną kogoś, kto dochodzi od 9 lat i, mimo pomocy młodego misia, nadal dojść nie może, uważam za przesadę.

 • hipo krater

  Oceniono 3 razy 1

  Nie był pracownikiem ABW ? To co on śledził i jakie informacje zbierał? Te o których pisze , Nie Do Rzeczy, czy Newsweek lub Polityka?

 • mokrykapiszon1111

  0

  Piotrze Ś. za takie wybryki Piłsudski kazałby dać panu kulę w skroń !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX