Pogoda na Wszystkich Świętych: Chłodno, deszczowo, możliwy deszcz ze śniegiem

Pogoda na Wszystkich Świętych nie będzie nas rozpieszczać. Czas pożegnać się z ciepłą, słoneczną jesienią.  Synoptycy mówią o mocnym ochłodzeniu. Jaka pogoda czeka nas na Wszystkich Świętych? Będzie dość chłodno i deszczowo, może pojawić się śnieg z deszczem.
Zobacz wideo

Od poniedziałku z zachodu i północnego zachodu napływa do nas powietrze polarno-morskie, a na przełomie października i listopada, czyli pod koniec tygodnia możemy spodziewać się powietrza pochodzenia arktycznego, jak wyjaśnia Tomasz Siemieniuk, synoptyk IMGW.

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, rano miejscami można jednak spodziewać się  rozpogodzeń. Miejscami na północy, wschodzie i południu pojawią się przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu, na Suwalszczyźnie możliwe będą opady krupy śnieżnej. Rano lokalnie pojawi się mgła ograniczajaca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna 5 - 9 stopni C.  

W czwartek  z kolei zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na północy okresami duże ze słabymi opadami deszczu, a na Suwalszczyźnie można spodziewać się deszczu ze śniegiem. Rano lokalnie pojawią sie mgły ograniczające widzialność. Temperatura maksymalna, podobnie jak w środę, wyniesie 5 - 9 stopni. Wiatr będzie słaby, na północy także umiarkowany, głównie z kierunków zachodnich.

Pogoda na Wszystkich Świętych. Jaka pogoda czeka nas w najbliższy weekend, kiedy wiele osób planuje wyjazdy czy odwiedzanie cmentarzy?

W najbliższy piątek 1 listopada niebo będzie zachmurzone, z miejscowymi przejaśnienia, ale na szczęście prawdopodobnie nie będzie też padać. Temperatura osiągnie w całym kraju 4-8 stopni Celsjusza. Na Dolnym Śląsku termometry wskażą nawet 9 stopni, a we Wrocławiu 10. 

Prognoza IMGWPrognoza IMGW IMGW

W sobotę 2 listopada będzie nadal pochmurno z przewagą deszczu. Będzie za to cieplej: 11 stopni w Gdańsku, 9 stopni w Warszawie, a we Wrocławiu 12 stopni.

Prawdopodobnie musimy się już pożegnać ze złotą polską jesienią i przygotować na chłodne deszczowe jesienne dni.

DOSTĘP PREMIUM