"DGP": Sędzia chwalony przez PiS wylosowany do sprawy Ziobry. Przypadek?

Minister sprawiedliwości ma sporo szczęścia. Sprawę, w której jest pozwanym, dostał do prowadzenia sędzia, który wydawał wyroki korzystne dla Krystyny Pawłowicz, ówczesnej poseł PiS - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".
Zobacz wideo

Jak wyjaśnia gazeta, "chodzi o Krzysztofa Świderskiego, delegowanego do orzekania w Sądzie Okręgowym w Warszawie". Jak informowaliśmy w TOK FM, sędzia ten dwukrotnie już orzekał w sprawie Krystyny Pawłowicz i wydał korzystne dla niej wyroki. W obu przypadkach chodziło o sprawy, jakie posłanka Prawa i Sprawiedliwości wytoczyła szefowi WOŚP Jerzemu Owsiakowi. Obecnie w toku jest jeszcze jedna sprawa, której stroną jest Pawłowicz - tym razem przeciwko Sławomirowi Nitrasowi z PO. 

Jak podaje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna", teraz sędzia Krzysztof Świderski został wskazany do prowadzenia sprawy, jaką przeciwko ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze wytoczył Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" - czytamy.

"Tymczasem system losowego przydziału spraw, który o tym zdecydował, jest nadzorowany właśnie przez ministra sprawiedliwości. I nie do końca wiadomo, na jakich zasadach działa. A to budzi wątpliwości co do bezstronności i niezawisłości składu orzekającego wyłonionego za jego pomocą" - pisze "DGP".

Sędzia Krzysztof Świderski jest sędzią Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli, delegowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM