Afera PCK. Wrocławski były radny PiS z zarzutami

Wrocławski radny PiS poprzedniej kadencji Jerzy S., usłyszał zarzuty w sprawie okradania dolnośląskiego PCK informuje "Gazeta Wyborcza".

Zarzuty w sprawie wyprowadzania pieniędzy z PCK usłyszało do tej pory 8 osób - politycy PiS oraz pracownicy PCK. Jak donosi “Wyborcza”, zarzuty postawiono też kolejnemu działaczowi PiS.  Jerzy S. to były radny poprzedniej kadencji wrocławskiej rady miejskiej. W PCK pracował jako kierowca. Grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

Afera PCK

Jak wynika z ustaleń "Gazety Wyborczej", w latach 2014-2017 pracownicy oddziału PCK z Dolnego Śląska - werbowani przez byłego dyrektora organizacji, radnego PiS obecnej kadencji sejmiku wojewódzkiego Jerzego G. - kradli odzież z kontenerów przeznaczoną dla najuboższych. Później, za pośrednictwem firmy zarejestrowanej na "słupa", sprzedawali je w zaprzyjaźnionych hurtowniach i lumpeksach. W sumie zarobili ok. 1,2 mln zł. 

"Wyborcza" podała, że część pozyskanych funduszy była przeznaczana na kampanie wyborcze polityków Prawa i Sprawiedliwości - m.in. Piotra Babiarza i minister edukacji Anny Zalewskiej. Fundusze miały trafiać do polityków nie tylko przy okazji wyborów - Babiarz miał np. regularnie dostawać swoją część zysku ze sprzedaży kradzionych ubrań. Były to różne kwoty: od kilkuset do tysiąca złotych.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
Afera PCK. Wrocławski były radny PiS z zarzutami
Zaloguj się
 • Jan Kot

  Oceniono 14 razy 10

  Za pieniądze z PCK niejaka Zalewska opłaciła kampanię wyborczą do sejmu. Ktoś inny poszedł by siedzieć, ona została ministrem edukacji. Potem trafiła do europarlamentu z listy PiSu. Dobra zmiana ?.

 • Mr. X

  Oceniono 15 razy 9

  Kradną przy każdej nadażającej się okazji.
  Żerują na ludzkich emocjach, oszukując ludzi i fałszywie oskarżając.
  Jak wspomni się jeszcze pokoje na godziny to wychodzi ....
  Pasożytnictwo i Sutenerstwo.

 • marudna.maruda

  Oceniono 14 razy 8

  Jak radny PiS to najpewniej "wierzący", przykazań przestrzega ze szczególnym uwzględnieniem "nie kradnij", chyba ze to złodziejstwo na szeroką skalę, z wykorzystaniem stanowiska i możliwości, nie jakiś batonik, cukierek czy bułka. Ministra Zalewska w tym towarzystwie- czyżby nowy wzorzec do wprowadzenia do edukacji? PCK czy Caritas- jeden grzyb. Najlepiej ich puszki omijać szerokim łukiem. I kontenery też.

 • Jacek Andrzejczyk

  Oceniono 9 razy 3

  Następny bandyta z partii kryształowej same ku..y i złodzieje po co było głosować na tą skur..łą partię macie co chcieliście 500+.

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz -1

  Skoro "były" to swiadczy to jedynie o tym, ze PIS nie toleruje takich ludzi w swoich szeregach w przeciwienstwie do PO.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 14 razy -8

  Byly maz siostry kuzyna, nalezal do PIS, zabawne teksty. Tak jak lecaca paczka z 200 tys wpadla przez otwarte okno, wy juz czerscy sie nie zmienicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX