Uwaga na silny wiatr. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w południowych powiatach województw: śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.
Zobacz wideo

O silnym wietrze ostrzega na Twitterze także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wiatr będzie dokuczliwy szczególnie w drugiej części dnia i w nocy. W porywach może osiągać prędkość do 75 km/h. 

Ostrzeżenia wydane przez IMGW dotyczą trzech województw na południu kraju: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W związku z tym w obszarze występowania zagrożenia trzeba spodziewać się utrudnień. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Jaka pogoda w niedzielę?

Poza tym, w niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Deszcz spodziewany jest w pasie od Niziny Szczecińskiej po Suwalszczyznę, ale również miejscami na zachodzie, Dolnym Śląsku i w Karpatach.

Temperatura maksymalna wyniesie od 9-10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 16-17 stopni na południowym zachodzie. 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 7-8 stopni na Podhalu i północnym zachodzie do 12-13 stopni na południowym wschodzie. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM