Komentarze (123)
Dlaczego polskie służby nie zatrzymały transportu z tygrysami? Lekarz z granicy nie ma sobie nic do zarzucenia
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • chateau.respawned

  Oceniono 10 razy 6

  Wychodzi na to, że wystarczy zapakować z wierzchu dwa tygrysy w klatkach, a głębiej co tam kto chce - uchodźców, narkotyki itp.
  Niezły patent, ale teraz już nieaktualne.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 10 razy 6

  Dla urzędnika oddanie służbie, dbałość o przepisy, to powinna być sprawa honoru, jak przed wojną.

 • kadykianus

  Oceniono 5 razy 5

  Ten facet to jakiś niewyobrażalny kretyn z kretynów.

 • submario2019

  Oceniono 7 razy 5

  Mój brat jest w straży granicznej. Zapytałam go dlaczego pogranicznicy nie zareagowali na krzywdę zwierząt, nie zatrzymali transportu, itd. I wiecie co? Oni mają NAKAZ pozbycia się z kraju takiego transportu bo to problem, kłopot, kto będzie za to płacić. Ich zadanie to wypchnąć transport niech się martwi tym inny kraj. To działanie było CELOWE i winę ponosi nie tylko LEKARZ ale też ZNIECZULENI POGRANICZNICY.

 • stoperan12

  Oceniono 9 razy 5

  Mam nadzieję że temu tzw. Lekarzowi też postawią zarzuty. Nie masz pan prawa nazywać się lekarzem

 • men_53

  Oceniono 7 razy 5

  Jeśli Nestorowicz uważa, że wszystko było OK, to ja uważam, że powinien stracić nie tylko stanowisko, ale też uprawnienia zawodowe.

 • waclawbuclaw

  Oceniono 7 razy 5

  Nestorowicz? Kutazz...

 • Monika G

  Oceniono 6 razy 4

  Grunt, że przepisy się zgadzały. To, że przyzwoitośc i zdrowy rozsądek pokazywały, że coś jest nie tak, to nieważne. To, że jeden tygrys umarł to drobiazg.

 • jerpis

  Oceniono 6 razy 4

  Wszystko się zgadzało, w papierach. Ale ze zdrowym rozsądkiem już nie. Białorusini dali naszym lekcję, choć, podobno, nie są w Europie!

 • cacadux

  Oceniono 5 razy 3

  Widze że Szachermacher z "dobrej zmiany" uruchomił trolla, niejakiego: disneyland_after_dark.
  Stara sie jak może zarobić na swoje złoty pińdziesiont od posta, coby na flaszkę starczyło. A może więcej ci płaca bucu ? Powiesz nam ile ?

 • selda_comment

  Oceniono 5 razy 3

  To oczywiste: były wszystkie wymagane dokumenty, zezwolenia, zatwierdzenia, atesty, skrzynie były jak trzeba, no najważniejsze - koperta, taka trzeba, została dostarczona temu, co trzeba.

 • cim_cum

  Oceniono 11 razy 3

  A czy ten weterynarz nie należy przypadkiem do PZŁ?

 • jakub1975wawa

  Oceniono 2 razy 2

  Ktoś dostał w łapę

 • fedorczyk

  Oceniono 4 razy 2

  Słabo się robi jak się czyta tłumaczenia pana (tfu) Nestorowicza. Nominat polityczny bez cienia empatii i odpowiedzialności. Fuj

 • shtalman

  Oceniono 2 razy 2

  Białostocki doktor ćwok PiS-dzielski stwierdził że wsio rawno, podbił papierologię żeby jak najszybciej powrócić do pędzenia bimbru

 • volongoto41

  Oceniono 2 razy 2

  Nadszedł czas, aby powstrzymać okropną praktykę krzywdzenia zwierząt w naszym kraju. Czyż nie wystarczy, że bezczelnie i z uporem krzywdzi się ludzi…..

 • disneyland_after_dark

  Oceniono 8 razy 2

  taaa... kiedy tygrysy wyjeżdżały z Włoch, klatki oraz zwierzęta były w stanie idealnym, podobnie podczas przekraczania kolejnych granic. dopiero jazda po polskich drogach spowodowała, że zaczeły się rozpadac a zwierzęta wdychając polski smog narychmiast zaczęły UMIERAĆ. Włosi nie dostrzegli, że zoo w Dagestanie to jakaś lipa bo maj za daleko i nie było widać...skorumpowani polscy celnicy i lekarz weterynarii nie widzieli problemu bo żyjemy w państwię kolesiów-Banasiów czyli bantustanie, który de facto jest kato-faszystowskim reżimem w którym egzotyczne zwierzeta UMIERJĄ albo są wysyłane na rzeź do Dagestanu, co z Polski widać gołym okiem.

 • niebozaoknem

  Oceniono 4 razy 2

  Służba celna zdeformowana przez Banasia. Pewnie pan weterynarz i dzielni celnicy, którzy widzieli wszystkie konieczne dokumenty kupią sobie niedługo po nowym autku.

 • oelefante

  Oceniono 8 razy 2

  Warto sprawdzić, czy pan Nestorowicz nie kupi sobie w najbliższym czasie nowego samochodu, nie wyremontuje domu...

 • ferrment

  Oceniono 4 razy 2

  Prokuratura powinna się zająć również tym panem, który nic nie widział.

 • turmalinka

  Oceniono 4 razy 2

  Mam szczera nadzieje, ze zwolnia tego pana

 • maxwywar2

  Oceniono 6 razy 2

  Typowe polskie podejscie: on nie widział on nie wie. Itp.

 • coelka

  Oceniono 1 raz 1

  To czy pan ma sobie cos do rzazucenia nie ma nic do rzeczy,. fakty sa takie ,ze tygrysy jechały w warunkach , które nie spelniały standardów a pan weterynarz nie dotrzymał obowiazków służbowych z jakis wzgledów zaniedbania albo łapownictwa i powinien za to odpowiedziec . jego samopoczucie jest nieistotne w tej sprawie. Istotne jest niepawidłowe wykonanie obowiazków.

 • nabbuko

  Oceniono 1 raz 1

  "No przecież wszystko było w porządku i tygrysy się nie skarżyły. Nie dotarły do nas żadne sygnały. "

 • juma07

  Oceniono 3 razy 1

  Na huawei, nam taka Służba Weterynaryjna ???

 • lolik52

  Oceniono 5 razy 1

  Według śledczych mężczyzna zorganizował transport tygrysów w nieodpowiednich dla nich warunkach, w klatkach ograniczających swobodę, nie zapewnił odpowiedniej ilości pokarmu i dostępu do wody, w wyniku czego jeden z tygrysów padł.

  -to dlaczego zarzuty otrzymał rosjanin i włosi a polski weterynarz(język się nie powraca tak go określić) nie otrzymał tych samych zarzutów?mało,większych bo to osoba specjalnie do tego przeszkolona,wykształcona od tych kolesi amatorów!
  Powiem prosto,polska strona jak najszybciej wypchnęła transport za granicę pozbywając się kłopotów.Już podczas kontroli zapewne widział konował co się dzieje i że będzie miał śmierdzącą sprawę jak zatrzyma transport i zapewne wiedział że nie ma co z nimi robić,ani odpowiedniego miejsca ani ludzi do tego!
  Teraz kręci jak koń pod górę.

 • monty937

  Oceniono 3 razy 1

  PISUARYZM to jest przyczyna !

 • gaissa

  Oceniono 3 razy 1

  Życzę panu Nestorowiczowi równie "bardzo dobrej kondycji", w jakiej były te tygrysy. Przez resztę jego dni.

 • shtalman

  Oceniono 3 razy 1

  Czyli doktor białostocki konował narobił sobie wrogów po drugiej stronie granicy, podpisał papiery łgając jak pies, i na piątkową wódzię, a po drugiej stronie inny weterynarz nie zaproszony na wódzię powiedział basta i zwrócił transport

 • rikol

  Oceniono 5 razy 1

  Najwyraźniej niewielu wie jak wygląda transport zwierząt. Niestety, właśnie tak. Naprawdę mnie nie dziwi postawa weterynarza.

 • niejudzik

  Oceniono 5 razy 1

  Weterynarz, to zbyt szlachetne określenie wypowiadającego się pana- konował brzmi adekwatniej.

 • bella96

  Oceniono 3 razy 1

  "Dokumenty byly OK".
  I tyle w temacie. Dokładnie tyle jest warte to całe unijne prawodawstwo i standardy. Jak się na papierze zgadza, to rzeczywistość musi się dostosować do przepisów. A jak nie chce, to tym gorzej dla realiów...
  Masz "jechać" wg instrukcji/rozporządzenia/zarządzenia, i broń Boże, żebyś przy tym myślał.

  UE tworzy społeczeństwo debili, posłusznych jedynie słusznej władzy i nic dziwnego, że Azjaci nas niedługo zaorają.

 • wyjadacz_parkietuf

  0

  Jarosław , graniczny konował nie ma sobie nic do zarzucenia. Tygrysy były zdrowe, klatki duże jak apartamenty. Widać, że imię zobowiązuje.

 • Wies Kwiec

  0

  A co ma teraz mówić ten niby lekarz, "miłośnik zwierząt"

 • mikroolbrzym

  Oceniono 2 razy 0

  stan zwierząt był bardzo dobry - wciąż nadawały się na skóry. poziom dojrzałości narodu poznasz po tym jak traktuje zwierzęta. ten pan doktor to weterynarz.

 • disneyland_after_dark

  Oceniono 8 razy 0

  oczywiście że winne wszystkiemu są polskie służby. przypomnę, że jedno zwierzę UMARŁO. ponadto dodam, że Marian Banaś był szefem Służby Celnej co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na zachowanie polskich celników. wina państwa rządzonego przz nieudaczników jest to, że na przejściuw Koroszyne nie ma odpowiedniego miejsca do zapewnienia właściwej opieki tygrysom. nalezy też sprawdzić bilingi rozmów tego lekarza weterynarii, który rzekomo obdzwaniał ogrody zoologiczne bo z pewnością łże jak pies. ciepłą posadkę za kilka tysi miesięcznie dostał bo jest koleżką lokalnych działaczy PiS-u.

 • jozbieszczad

  Oceniono 10 razy 0

  Zwierzęta były zmęczone a papiery w porządku .

  Kiedy Polska odda je prawowitym właścicielom ?

 • stojacywbramie

  Oceniono 5 razy -1

  W UE obowiązuje zasada, że ufa się ludziom. Nie mnie oceniać czy to rozsądne, wiadomo są różni ludzie. Dużą część obowiązków, które pierwotnie wykonywały służby, obecnie została scedowana na producentów. I tak np. rolnik jeżeli jego gospodarstwo zostało zweryfikowane, posiada odpowiednie atesty, może produkować marchewkę czy inną pietruszkę, rozprowadzać ją po całej Unii Europejskiej i nic nikomu do tego, nikt nie bada czy nie ma tam pozostałości np. pestycydów. Chyba, że zrobi to odbiorca w celu weryfikacji, ale na to stać jedynie duże sieci handlowe i też robią to wyrywkowo. Podobnie rzecz się ma w przypadku zwierząt. Tak więc ze strony prawa unijnego zachowanie weterynarza w Koroszczynie było jak najbardziej poprawne. Natomiast dla tygrysów, na szczęście, Białoruś ma jeszcze takie archaiczne procedury.

 • rikol

  Oceniono 7 razy -1

  Dziwne, że dziennikarze nie zastanawiają się, jak te tygrysy przejechały przez całą Europe i nikt ich nie zauważył. Przecież to nie szczur.

 • robertes777

  Oceniono 2 razy -2

  Polska płaci za leczenie za granicą. Jeśli ktoś chce zagranicznego zabiegu kosmetycznego płaci sam. Zachęcam wszystkich do obejrzenia filmu - na ekrany polskich kin trafił jeden z najważniejszych filmów w trwającej wojnie między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci, fabularyzowany dokument „Nieplanowane”, opowiada przemianę Abby Johnson, dyrektora placówki aborcyjnej w USA, która przyczyniła się do przeprowadzenia co najmniej 22 tysięcy aborcji. Zabite w wyniku aborcji dzieci to też ludzie, a nie „zlepek komórek”, że one też miały szanse żyć. Dziecko będące w łonie matki (z prawnego punktu widzenia) może dziedziczyć spadek, ale jak się okazuje tego spadkobiercę można uśmiercić uzbierawszy dokumenty z których wynikają rzekome choroby itd. A wielu się trzęsie żeby chronić zwierzęta, bo im dzieje się krzywda. Ale słyszałem w radio wypowiedź Dyrektora ZOO który z zaniepokojeniem mówiła ws. padłego nosorożca i z wielką czułością i troską wypowiadała się o gromadzeniu spermy oraz przyszłej reprodukcji ginących gatunków zwierząt. Czy również mamy takie troskliwe nastawienie ws. życia człowieka; tego człowieka w łonie matki?

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy -2

  Dlaczego Wlosi wypuscili taki transport ? Czemu panstwa tranzytoweAustria, Czechy przepuscily ten transport przez swoje terytorium ?. Glupiutki i tendencyjny ten wasz artykulik.

 • krioprezerwacja

  Oceniono 2 razy -2

  a propo jest nowy filmik na fb zoo w Poznaniu, słodziaczki pomrukują niektóre. Niektóre jeszcze wycofane bidulki. Bez przesady z tą ciszą;) można do nich cichym czułym głosem mówić "piękny jesteś tigisku". Mojej psinie jak tak mówiłam to zawsze głęboko wzdychała czasem z pomruczkiem:)

 • conn-x-5

  Oceniono 5 razy -3

  Dupy dal przewoznik
  Papiery dopiero Bialorusini zauwazyli ze byly niekompletne
  Podczas transportu z tego co wiem nie karmi sie zwierzat gdyz inaczej plywaly by w swoich odchodach i zygownach.
  Nie ma teraz lata by z goraca dostaly jakiegos udaru
  Przewozono Tir-em ktorym przewozi sie bydlo.
  A wiec metraz jest podobny .
  TIR- to nie Hotel 5*

 • gadolinn

  Oceniono 10 razy -8

  po co to cale bicie piany, zwlaszcza przez tych, ktorzy nic o sprawie nie wiedza. wyglada na to, ze transport spelnial wymagania w zwiazku z czym nie bylo podstaw do jego zatrzymania. bialorusini zatrzymali transport z powodow formalnych (brak jakiegos dokumentu), nie z powodu zlego stanu zwierzat.

  trzeba bedzie tygrysy oddac prawowitemu wlascicielowi.
  ciekawe jak wytlumaczyci to, ze jednego jest mniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX