Agencja Wywiadu wystawiła się na targach pracy. Kandydatom obiecuje nawet 4500 zł na rękę

Podczas targów pracy Absolvent Talent Days na PGE Narodowym wystawiała się m.in. Agencja Wywiadu. "W zdecydowanej większości potencjalni kandydaci, którzy nas odwiedzili, pytali o kryteria, jakie trzeba spełnić i umiejętności, jakie trzeba posiadać, by wstąpić do służby" - powiedzieli PAP przedstawiciele AW.
Zobacz wideo

Jak przekazali przedstawiciele AW (ze względu na charakter służby chcieli pozostać anonimowi), w ostatnich latach ich aktywność w przestrzeni publicznej wzrosła, m.in. pojawili się w mediach społecznościowych, zmodernizowali stronę internetową i rozpoczęli cykliczne wykłady na uczelniach wyższych.

"Stanowi to spójną, świadomą i przemyślaną politykę, która ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat zadań stawianych przed Agencją Wywiadu, jej roli w systemie bezpieczeństwa krajowego i międzynarodowego oraz budowaniu społecznego zaufania do Agencji" - dodali. Wskazali, że kolejnym celem jest "ułatwienie wyszukiwania wartościowych kandydatów".

Agencja Wywiadu. Targi pracy nie tylko w Warszawie

Stoisko Agencji Wywiadu odwiedziło bardzo dużo osób. "W zdecydowanej większości potencjalni kandydaci, którzy nas odwiedzili, pytali nas o kwestie dotyczące kryteriów, wymogów i umiejętności, jakie trzeba spełnić, aby wstąpić do służby w Agencji Wywiadu. Pytali też o sprawy związane z pragmatyką naszej służby" - powiedzieli PAP przedstawiciele Agencji Wywiadu.

Dodali, że podczas targów oprócz rozmowy z potencjalnymi kandydatami przedstawiciele AW przeprowadzali wykłady, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. 

Ile się zarabia w Agencji Wywiadu? Na początek 4,5 tys. złotych netto

Reporter PAP rozmawiał z kilkoma osobami interesującymi się stoiskiem Agencji Wywiadu. "To jest coś niespotykanego, by na targach pracy znaleźć przedstawicieli tej służby. Wydaje mi się, że ich praca jest bardzo ciekawa. Podoba mi się w ich ofercie stabilność i charakter tej pracy, bo może się wiązać również z wyjazdami za granicę" - powiedziała Aleksandra, absolwentka studiów o kierunku administracja.

Janusz, student czwartego roku informatyki, stwierdził, że oferta jest atrakcyjna, choć zauważył, że zarobki na stanowisku technicznym będą niższe niż na rynku komercyjnym.

Wtorkowy udział Agencji Wywiadu w targach pracy Absolvent Talent Days nie jest ostatnim w tym roku. "Nasze stoisko będzie można jeszcze odwiedzić 7 listopada podczas targów pracy "Absolvent Talent Days" w Łodzi. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy" - zachęcają przedstawiciele AW.

Kto może pracować w wywiadzie? "Interesują nas osoby ciekawe świata"

Przedstawiciele AW podkreślali, że pracę w Agencji mogą znaleźć absolwenci wielu kierunków studiów. "Na pewno interesują nas osoby zmotywowane do pracy. Ciekawe świata. Pragnące uczestniczyć w przemianach otaczającej je rzeczywistości, albo przynajmniej obserwować te przemiany z bardzo bliska. Osoby dyspozycyjne dziś, ale i gotowe tą swoją dyspozycyjność zachować przez szereg kolejnych lat. Osoby, które w konfrontacji z rówieśnikami będą potrafiły znaleźć sensowną odpowiedź na pytanie, dlaczego nie robią kariery w banku czy korporacji i jednocześnie zachowują najdalej posuniętą "wstrzemięźliwość" w opowiadaniu o swojej pracy" - tłumaczą.

Jak podkreślili, nowe działania, pozwalające dotrzeć do większej liczby, zwłaszcza młodych, potencjalnych kandydatów, nie oznaczają jednoczesnej rezygnacji z tradycyjnych form rekrutacji prowadzonych w oparciu o specyficzne metody właściwe dla służby wywiadowczej.

Każdy przyszły oficer Agencji Wywiadu musi sprostać wszystkim kryteriom procedury kadrowej, która trwa około sześciu miesięcy. Po pozytywnym przejściu etapu rekrutacji nowy pracownik AW może liczyć na wynagrodzenie rzędu 4500 zł netto, a po ukończeniu kilkumiesięcznego szkolenia oficerskiego - prawie 5 tys. zł netto.

"Pamiętajmy, że praca w Agencji Wywiadu to więcej niż Służba, to służba w cieniu dla Polski" - dodają przedstawiciele AW. 

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
Agencja Wywiadu szuka pracowników. Ile się zarabia w służbach specjalnych?
Zaloguj się
 • Tomasz Rodak

  Oceniono 6 razy 6

  Zalosne wyngrodzenie za zalosna prace dla rezimu ktory nalezy kopnac w dupe.

 • Lukasz eMM

  Oceniono 4 razy 4

  Wywiad sam powinien wyławiać odpowiednich kandydatów jeszcze na studiach, a nie wystawiać się na targach pracy, co jest przecież jakimś kuriozum.

 • hipo krater

  Oceniono 3 razy 3

  Szambonurek za parę groszy , pilnie poszukiwany.

 • kap_jeden

  Oceniono 2 razy 2

  proponuje by za ciosem wystawić sie na targach pracy za granicą, na przykład w Moskwie, w końcu ważne by pozyskać taż osoby w krajach docelowych

 • bihepi

  Oceniono 2 razy 2

  4500 do ręki, a potem kop w du*ę za darmo, kiedy już nadejdzie depisyzacja.
  **
  Na marginesie: Dz. U. 1999 Nr 90 poz. 999
  USTAWA z dnia 7 października 1999 r.o języku polskim w rozdziale 2 stanowi:
  Art.5.1.
  Podmioty wykonujące zadania publiczne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dokonują wszelkich czynności urzędowych oraz składają oświadczenia woli w języku polskim,
  Art.10.1.
  Napisy i informacje w urzędach i instytucjach użyteczności publicznej, a także przeznaczone do odbioru publicznego oraz w środkach transportu publicznego sporządza się w języku polskim.

  W świetle powyższego
  CO TO ZA "PATRIOTA" CHĘDOŻONY NAZWAŁ TARGI PRACY "Absolvent Talent Days"?
  A dlaczego ten stadion wciąż jest "NARODOWY"? Może powinien być "NACJONALNY"?
  Czy wszyscy pisowscy mózgowcy będą się silić na "światowość"?
  Czym większe zadupie umysłowe, tym więcej obcojęzycznych śmieci na językach.

  Dał im przykład żoliborski "inteligent", wykrzykując rosyjskie SORT, zamiast gatunek, rodzaj, jakość.
  No, ale wiadomo, on stoi tam, gdzie OMON.

 • Giordano Bruno

  Oceniono 2 razy 2

  A potem znowu Macierewicz poda ich nazwiska Kremlowi, na talerzu.

 • mokrykapiszon1111

  Oceniono 1 raz 1

  Dla bezpłodnych umysłowo intelektualistów przypis:
  jaja czyt. genitalia, jądra, tudzież worek mosznowy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX