Zarzut usiłowania dzieciobójstwa dla 36-latki, która porzuciła noworodka

Zarzut usiłowania dzieciobójstwa postawiła prokuratura 36-letniej kobiecie, która w czwartek porzuciła noworodka na działkach przy ul. Głębockiej w Warszawie - poinformował w sobotę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Północ prok. Marcin Saduś.

Czyn taki zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. "Kobieta nie przyznała się do tak postawionego zarzutu, złożyła obszerne, wewnętrznie sprzeczne wyjaśnienia" - wyjaśnił prokurator Saduś.

W piątek późnym wieczorem kobietę przesłuchano w szpitalu z udziałem biegłego psychologa. W sobotę prokurator skieruje do sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie. "Przesłanka aresztu to obawa matactwa, ukrywanie się, brak stałego miejsca pobytu" - przekazał PAP prok. Sadu¶.

Dodał, że podejrzana jest niekarana. W przeszłości urodziła 2 dzieci, ale zrzekła się do nich praw rodzicielskich bezpośrednio po porodach.

Wcześniej informował PAP, że śledczy próbują dotrzeć do świadków, którzy mogą mieć wiedzę na temat matki, ciąży i porodu.

Noworodek został znaleziony w czwartek ok. godz. 11.35 na działkach przy ul. Głębockiej; okazało się, że to dziewczynka, która najprawdopodobniej urodziła się tego samego dnia. "Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie jest pod opieką lekarzy. Najważniejsze, że dziewczynka przeżyła" - informowała PAP rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji VI w Warszawie, podkom. Paulina Onyszko. Dodała, że stan dziewczynki jest stabilny.

W czwartek po południu zatrzymano matkę dziecka. W trakcie zatrzymania przebywała w środowisku osób bezdomnych. Jak informował PAP insp. Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy, około godz. 17 funkcjonariusze patrolujący Pragę-Północ zauważyli osoby próbujące spożywać alkohol. "Wśród nich była kobieta, której zachowanie wzbudziło ich podejrzenia" - powiedział insp. Jabraszko.

Wyjaśnił, że podczas interwencji 36-latka "uskarżała się na ból brzucha, ledwo wstała, właściwie nie mogła się samodzielnie poruszać, a po próbie przejścia kilku kroków, zaczęła dosyć intensywnie krwawić".

Kobieta mówiła, że musi dostać się na działki przy ul. Głębockiej. Strażnicy skojarzyli to z otrzymaną wcześniej informacją o znalezieniu tam noworodka. Wezwali pogotowie oraz policję, która potwierdziła ich podejrzenia. Kobieta trafiła do szpitala.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Zarzut usiłowania dzieciobójstwa dla 36-latki, która porzuciła noworodka
Zaloguj się
 • Jan Kot

  0

  Biedna kobieta jest oskarżona o dzieciobójstwo.
  Bogata kobieta jest w szoku poporodowym.

 • miloz1

  Oceniono 2 razy 0

  Nieludzkie prawo. Gdyby Polska była w Europie ładnie by to dziecko wyskrobali i wyrzucili na przyszpitalny śmietnik. A pani zostałaby celebrytką.

 • Bartosz Cieśla

  Oceniono 5 razy -3

  No i wszystko jasne! Jakby miała w szkole edukację seksualną, to by teraz była bogatą, bezdzietną lesbijką, popijającą sojowe latte. To wszystko przed proboszcza lokalnej parafii, bo pewnie to jego dziecko!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX