Dziewczynka intonuje "a na drzewach zamiast liści...". Wideo z Marszu Niepodległości budzi kontrowersje

W mediach społecznościowych krąży nagranie wideo z dzisiejszego Marszu Niepodległości, na którym widać dziewczynkę skandującą m.in. "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści".
Zobacz wideo

Kilkuletnia, może dziesięcioletnia dziewczynka siedzi na plecach dorosłego mężczyzny, rozmawiającego przez telefon. Dziecko w czapce z białymi i czerwonymi akcentami, z uniesioną w górę pięścią intonuje hasła, które skwapliwie powtarza tłum. Najpierw wykrzykuje "Bóg, honor i ojczyzna", potem zaczyna śpiewać, na kibicowską modłę: "a na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Mężczyzna, na którego plecach siedzi dziecko, nie reaguje. 

Ten trwający nieco ponad pół minuty film lotem błyskawicy obiegł media społecznościowe i szybko znalazł się w zestawieniach materiałów podsumowujących tegoroczny Marsz Niepodległości. My jednak nie publikujemy go, a wizerunek dziecka ukrywamy, by go nie piętnować.

Piotr Fijałkowski, który opublikował materiał na Twitterze, zapytał, czy jest to nowe pokolenie "patriotów". Nagranie skomentował polityk Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka. - A Wy się oburzaliście, jak DawidWildstein mówił, że to "ich święto". Ale najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że skutecznie podzielili przy okazji #11listopada Polskę... - napisał. A sam Wildstein, znany z prawicowych poglądów, jeszcze przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości, pisał: "Będą was wyzywać od faszystów. Donosić do Brukseli. Będą kłamać, i wymyślać. Będą mówić, że wy i wasze dzieci to neonaziści. Rasiści. Przestępcy. Że bydło od 500+ robi wstyd na całą Europę. I wiecie co? Olejcie ich. Nie są nic warci. To nasze a nie ich święto. 11 listopada!".

Taki był Marsz Niepodległości. Przeczytaj relację >>>

Zobacz różne twarze Marszu Niepodległości na zdjęciach Tomasza Fenske >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Marsz Niepodległości 2019. Dziewczynka intonuje "a na drzewach zamiast liści..."
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 13 razy 7

  Dla każdego dziecka to, co mówi jego ojciec jest słuszne i właściwe, bo nie potrafi jeszcze ocenić tego w sposób obiektywny. Taki ojciec szczujący własne dziecko na obywateli wlasnego narodu i uczący agresji , to zwykły szubrawiec

 • beatka Szczepanik

  Oceniono 12 razy 6

  Panie kaczynski co pan do jasnej cholery zrobil z naszym krajem pan w pewnym momencie tego nieogarnie i co potem kto ten bajzer i wojne miedzy swemi rozdzieli wez pan pomysl co pan robi

 • lucek10

  Oceniono 10 razy 4

  I to jest cała prawda o tym marszu. Zbieranina agresywnych ludzi, każdy "patriota", eskalacja nienawiści, schronienie dla nazioli, patoli i podobnych. Czasem uczciwy człowiek nieświadomy tego, co robi się trafi.

 • marudna.maruda

  Oceniono 12 razy 4

  Budzi kontrowersje???? Zapytajcie o zdanie prezydenta, który o jedności narodowej opowiadał dzisiaj.

 • boniface

  Oceniono 1 raz 1

  Czym skorupka za młodu nasiąknie...... i teraz niech który kolwiek z „profesorów” IPN zaprzeczy ze ‚narod’ polski był dobry dla mniejszości narodowych w IIRP i podczas wojny, kiedy i teraz widzimy ta dobroć po przewodnictwem KKpL na ulicach!!! Czyli jedwabne i wiele innych miejscowości były wymysłem? Albo i nie! Tylko zatuszowana czarna karta historii!

 • P L

  Oceniono 4 razy 0

  Bób hummus włoszczyzna!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX