Chaos na dworcu w Krakowie. Pociągi kursują z ogromnym opóźnieniem

Ogromne zamieszanie na Dworcu Głównym w Krakowie. Pociągi kursują z opóźnieniem. Do około południa pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość.
Zobacz wideo

Utrudnienia spowodowane są wydłużeniem nocnym prac modernizacyjnych sieci trakcyjnej - o czym poinformował PAP Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP PLK

Do godziny 7 pociągi nie odjeżdżały ani nie dojeżdżały do stacji Kraków Główny. O godzinie 7 przywrócono zasilanie, ale pociągi notują kilkudziesięciominutowe opóźnienia. Część składów regionalnych jest przekierowywana na stację Kraków Płaszów.

Z pasażerami na dworcu rozmawiała reporterka TOK FM Paulina Nawrocka. - Mój pociąg ma 25 minut opóźnienia, ale co pięć minut dodaje się kolejne pięć, więc na razie nie wiemy, kiedy to się skończy - powiedziała jedna z pasażerek. 

- Są opóźnienia, ale trzeba to zrozumieć, ponieważ w nocy robili nowe tory - dodała inna z kobiet oczekujących na pociąg.

Informacje o opóźnionych pociągach pojawiają się też w mediach społecznościowych. Ze zdjęć zamieszczanych przez internautów wynika, że niektóre kursy są opóźnione ponad 100 minut.

Przedstawiciele PKP PLK podają, że sytuacja powinna unormować się około południa. 

DOSTĘP PREMIUM