Silny wiatr w Tatrach. Powalone drzewa i przewrócone stragany na Gubałówce

W Tatrach i na Podhalu w nocy wiał bardzo silny wiatr. Wichura na Kasprowym osiągała prawie 200 km/godz, a podmuchy w Zakopanem dochodziły do 100 km/godz. Nad ranem wiatr osłabł, ale w wielu domach nie ma prądu.
Zobacz wideo

Noc z wtorku na środę przyniosła w Tatrach i na Podhalu bardzo silne porywy wiatru. Wiało do godziny 4. O wyjątkowo silnym halnym informuje "Tygodnik Podhalański". Wiatr był tak silny, że przewracał drzewa i stragany na Gubałówce. Nad ranem halny osłabł, ale na szlakach nadal jest niebezpiecznie. Leżą tam połamane drzewa.

Na skutek silnego wiatru halnego w wielu domach w Zakopanem nie ma prądu. Przed godz. 1 prądu nie było w niemal całym Zakopanem. W nocy elektryczność wróciła do większości domów, ale nie wszędzie. Na ulicy Strążyskiej wiatr przewrócił słup wysokiego napięcia, więc prądu w okolicznych domach prawdopodobnie nie będzie do końca dnia - czytamy w "Tygodniku Podhalańskim".

Strażacy interweniowali około 40 razy, głównie przy powalonych drzewach, uszkodzonych dachach i zerwanych liniach energetycznych. W środę na ranem wiatr powoli zaczął się uspokajać. Halny przyniósł też ocieplenie. Na Kasprowym Wierchu wieczorem zanotowano 4 st. C., a w Zakopanem aż 13,6 st. C. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM