Opłaty za wywóz śmieci w Warszawie drastycznie wzrosną

To już niemal pewne - wkrótce opłaty za wywóz śmieci w Warszawie drastycznie wzrosną - zmieni się także sposób ich naliczania. W mieszkaniach - niezależnie od liczby lokatorów - zapłacimy stawkę liczoną od metrażu.
Zobacz wideo

Dla przykładu - 4-osobowa rodzina w mieszkaniu o powierzchni 60 m. kw. zapłaci 72 złote miesięcznie . I tyle samo zapłaci pojedynczy lokator.

Ratusz nie zostawia złudzeń - podwyżki sięgną od 50 do 100 proc., w skrajnych przypadkach nawet więcej - wylicza wiceprezydent miasta Michał Olszewski.

- W przypadku Warszawy proponujemy rozwiązanie, aby lokale do 60 metrów wnosiły opłatę 1,20 za każdy metr kwadratowy takiego lokalu - zapowiedział Olszewski. 

W przypadku większych lokali - kwoty będą się zmieniały, zgodnie z opracowanym przez urzędników algorytmem. Miasto przewiduje program osłonowy dla osób w najtrudniejszej sytuacji - emerytów i rencistów mieszkających samotnie w większych lokalach.

Ratusz kieruje teraz swoje propozycje do rady miasta, jest też otwarty na dyskusje. Nowe stawki miałyby obowiązywać od lutego.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM